1.5 ayda 10 kilo alınır mı?

Wankula153

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir kilo almaya çalışıyorum. Az kilo aldım ama yeterli değil.1.5 ayda 10 kilo civarı almak istiyorum. Yapabilir miyim? Neler yemeliyim? Ne kadar sıklıkla yemeliyim? Spor vb. yapmalı mıyım? Öneri verirseniz sevinirim. Az yediğimi düşünmüyorum. Fakat bir türlü kilo alamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlıklı kilo almak normal kilo almaktan bir tık daha zordur ve zaman ister. Yapman gereken tek şey gün içinde aldığın kalori yaktığından fazla olmalı yoksa kilo alamazsın.

Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir kilo almaya çalışıyorum. Az kilo aldım ama yeterli değil.1.5 ayda 10 kilo civarı almak istiyorum. Yapabilir miyim? Neler yemeliyim? Ne kadar sıklıkla yemeliyim? Spor vb. yapmalı mıyım? Öneri verirseniz sevinirim. Az yediğimi düşünmüyorum. Fakat bir türlü kilo alamadım.
Yağsız şekersiz bulduğun her şeyi ye. Ekmek ve makarnaya aban. Karbonhidrat ağırlıklı beslen. Eğer yağlı yersen kilo alırken verdiğin emeğin 2 katını definasyonda harcarsın.

1.5 ayda 10 kilo almak sağlıklı olmaz. Ayda 2-3 kilo idealdir. Tabii en az yağ ile kilo kazanımı istiyorsanız. Sondaki cümleniz için de kalori saymalısınız diyorum çünkü ölçmediğin şeyin kalorisini bilemezsin. Oradan da senin kilo alıp alamayacağını bilemezsin. Kilo alırken spor yapmalısın yoksa aldıklarını yağ olarak depolarsın.

Öncelikle şuna karar vermelisiniz; yağ olarak mı kilo alacaksınız kas mı?

Hızlı kilo almak yağlanmanıza sebebiyet verir. Kas olarak kilo almak istiyorsanız clean bulk öneririm. Spor yapmanız bu süre içerisinde çok etkili olacaktır. En önemlisi ise tdee'nizi hesaplamanız gerekiyor.

Gün içerisinde harcadığınız kaloriyi bulmanız gerekiyor. İnternetten tam doğru olmasa da yakın bir sonuca ulaşabilirsiniz. Örnek veriyorum; gün içerisinde 2500 kalori yakıyorsanız gün içerisinde 3000 kalori almanız ideal olacaktır kas kütlesi eklemek istiyorsanız. Protein ağırlıklı beslenin, internette yüksek kalorili shake tarifleri var, onları yapabilirsiniz. Yavaş yavaş kilo almanız daha az yağlanmanızı sağlar.

Öncelikle şuna karar vermelisiniz; yağ olarak mı kilo alacaksınız kas mı?

Hızlı kilo almak yağlanmanıza sebebiyet verir. Kas olarak kilo almak istiyorsanız clean bulk öneririm. Spor yapmanız bu süre içerisinde çok etkili olacaktır. En önemlisi ise tdee'nizi hesaplamanız gerekiyor.

Gün içerisinde harcadığınız kaloriyi bulmanız gerekiyor. İnternetten tam doğru olmasa da yakın bir sonuca ulaşabilirsiniz. Örnek veriyorum; gün içerisinde 2500 kalori yakıyorsanız gün içerisinde 3000 kalori almanız ideal olacaktır kas kütlesi eklemek istiyorsanız. Protein ağırlıklı beslenin, internette yüksek kalorili shake tarifleri var, onları yapabilirsiniz. Yavaş yavaş kilo almanız daha az yağlanmanızı sağlar.
Hocam kas olarak almayı denedim.Fakat çok etkili olmadı sanırım.Kas kütlemde görülür artış oldu fakat kilom 3-4 kilo oynadı 2-3 ayda.O nedenle daha yatarak kilo almayı sonra da kasa çevirmeyi düşünüyorum.

Çok az kalori harcıyorum.Tüm gün evdeyim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı