8 GB RAM 2K İçin Yeterli mi?

Furkan3838

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, merhaba soracağım bir sorum vardı. Hazır yaz indirimleri geliyor oyun alacağız. Benim de sorum şu aslında forumda baya açılmış bu konu ama tam tatmin olamadım. Kusura bakmayın o yüzden. Soruyu sormadan önce bütçem pek yok o yüzden ona göre yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler. Şimdi sorum şu elimde GTX 1070 var fakat 8 GB RAM kullanıyorum sizce 2K için hala yeterli midir ?
Sistemim:
Ekran Kartı: ASUS GTX 1070 OC 8 GB
İşlemci: i5 4690K 3.9 GHz
RAM: 8 GB RAM 2x4 1333 MHz
Anakart: MSI GAMING 5 Z97
d

Son düzenleme:
Cözünürlügün RAM ile alakasi yoktur ki. 2k da oynasan 1080p de oynasan kullanim miktari degismez ya da cok az degisir. Simdilik 8GB yeterlidir. Gerektiginde takarsin. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğün RAM ile direk olarak alakası yok. Fakat daha yüksek çözünürlükte doku paketleri vs. daha fazla olacağından daha fazla kullanıyor olabilir ama şunu belirteyim ben 1280x1024 monitör kullanırken kullanılan RAM miktarı ile 1080p monitörde kullanılan RAM miktarım değişmedi. Bunlara ek olarak işlemci değişimi yaptığımda RAM kullanımı düştü. i5 650'den x3440'a geçiş yaptım.

Yani bir sıkıntı olmayacağını söylüyorsunuz değil mi? Şimdi ben AC Origins tarzı oyunları alacağım da sıkıntı olmasın diye. Bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Burdaki asıl soru çözünürlükten ziyade grafik ayarları. Yeni çıkan oyunlar 1080p için bile en az 12 gb ram istiyor. 2k oynayan bir büyük ihtimalle grafiklerde yüksektedir. Bu yüzden en az 12gb ram tavsiye ederim. 1070 ekran kartına 8gb ram hakaret olur.

Ben de öyle düşünüyorum ama bütçem yok o yüzden. Ne yapsam bilemedim ultra ayarlarda oynuyorum genelde.
Ultra ayarlar ise kesinlikle almalısınız. İnternet'den 2k oyun testlerine bakın genellikle ram kullanımı yazar. Tahminim 12 gb yeterli olacağıdır.

Bütçemin çok fazla olmadığını söyledim sebebi oyun alacağım da ucuza RAM varsa eğer yardımcı olur musunuz? Kusuruma bakmayın zahmet oluyor teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı