Rust için 8 GB RAM Yeterli mi?

Captainclemens

Decapat
Merhaba, hepimizin bildigi gibi rust cok RAM yiyen bir oyun. Benim bilgisayarimda cok ust duzeyde sistemim yok ama Rust'ta 70-80 FPS alirken arada sirada sinir bozucu droplar giriyor.

Sistemim:
  • AMD Radeon R7 240 4GB ekran karti
  • 8 GB DDR3 1600 MHz RAM
  • AMD A8 7650K 3.4 GHz islemci
RAM'imi 12 GB'ye cikartmaya dusunuyorum, drop sorununu azaltirmiyim? Oneriniz icin tessekurler.

Tavsiye edilen 16 GB bellek fakat 8 de yetecektir. Drop sorunu bellekten kaynaklı olabileceği gibi diskten de kaynaklı olabilir. HDD'nizin tam marka model bilgilerini paylaşın.

Genellikle bu tür droplar işlemci ve sabit disk nedeniyle oluyor. RAM'niz Rust için yeterli.

Tavsiye edilen 16 GB bellek fakat 8 de yetecektir. Drop sorunu bellekten kaynaklı olabileceği gibi diskten de kaynaklı olabilir. HDD'nizin tam marka model bilgilerini paylaşın.
WDC WD32 00AAJS-08L7A0 SATA DISK DEVICE
Rustın 14 GB RAM kullandığını görmüştüm kendi bilgisayarımda. 8 GB RAM varken de bir sıkıntı olmamıştı ama.
Soyle soylim oyuna girdigimde 15 20 dk arasi cok takiliyor ama zaman gectikten sonra takilma aziliyor ayrica servere 30 dkda baglaniyorum ram alsam 10 dkya inermi

WDC WD32 00AAJS-08L7A0 SATA DISK DEVICE

Soyle soylim oyuna girdigimde 15 20 dk arasi cok takiliyor ama zaman gectikten sonra takilma aziliyor ayrica servere 30 dkda baglaniyorum ram alsam 10 dkya inermi
Benim 8 GB RAM ile 16 RAM arası girme hızı değişmedi girme hızı için SSD alman lazım ben 1-2 dk da giriyorum. Servere ilk girdiğimde 14 RAM kullanımı varken sonra 9 GB kullanımı oluyor benim onunla ilgisi vardır.

Diskiniz 320 GB 7200 RPM değerlere sahip ortalama bir disk. Belleğinizi arttırmanızda fayda var. Sorun muhtemelen bellek kaynaklı.

Benim 8 GB RAM ile 16 RAM arası girme hızı değişmedi girme hızı için SSD alman lazım ben 1-2 dk da giriyorum. Servere ilk girdiğimde 14 RAM kullanımı varken sonra 9 GB kullanımı oluyor benim onunla ilgisi vardır.
Arkadasimdada benimle ilgili sorunlar vardi ama sw ye 30 dk da giriodu oda 4 gb ram ekletti sw ye 5 dkda giriyo ramle az cok ilgisi var ssd side yok bide onun rami ddr4

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı