+8 GB RAM ne kadar etki eder?

Şu an kardeşim bilgisayar başında ama gpu kullanımı 47 lerde dolaşıyor dikkatimi çekti bunu yükseltirsek fps artar mı ? İşlemci sıcaklığı 75 i gpu sıcaklığı 65 i geçmiyor fps bazen 55-45 e düşüyor drop şeklinde ama geçişlerde felan genellikle fps 65 civarı çok düşük - düşük ayarlarda
1920x1080
Normalde laptoplar cayır cayır yanar ama sizinki çok garip. Bence ekran kartı ayarlarına bakın bir. Soğutucu kullanıyor musunuz?

Normalde laptoplar cayır cayır yanar ama sizinki çok garip. Bence ekran kartı ayarlarına bakın bir. Soğutucu kullanıyor musunuz?
Hayır bir soğutucu kullanmıyorum fakat bilgisayar 17.3" forumlarda 17.3" laptopların soğutma performansının 15.6" laptoplara göre daha iyi olduğu söyleniyor gpu kullanımı normal mi ? %47 lerde dolaşıyor oyun içinde

Hayır bir soğutucu kullanmıyorum fakat bilgisayar 17.3" forumlarda 17.3" laptopların soğutma performansının 15.6" laptoplara göre daha iyi olduğu söyleniyor GPU kullanımı normal mi? %47'lerde dolaşıyor oyun içinde

Size tavsiyem ilk olarak güç ayarlarına gidin ve maksimum performans yapın, ekran kartı ayarlarına da göz atın anlamadıysanız fotoğraf da atabilirsiniz elimden gelene kadar yardımcı olabilirim, son olarak ekran kartınızın Driver'ini kurun.

Size tavsiyem ilk olarak güç ayarlarına gidin ve maksimum performans yapın, ekran kartı ayarlarına da göz atın anlamadıysanız fotoğraf da atabilirsiniz elimden gelene kadar yardımcı olabilirim, son olarak ekran kartınızın Driver'ini kurun.
Ekran kartı driver ı yüklü fakat denetim masası güç seçeneklerinde sadece dengeli seçeneği var yüksek performans yok

Sağ alt kısımdan güç simgesine sağ tıklayın ve Windows Mobility Center’a tıklayın, Pil Durumu’nun hemen üstüne seçenekler olacaktır oradan seçebilirsiniz ama şarja takılı kullanın.
Ekran kartı driver ı yüklü fakat denetim masası güç seçeneklerinde sadece dengeli seçeneği var yüksek performans yok

Sağ alt kısımdan güç simgesine sağ tıklayın ve Windows Mobility Center’a tıklayın, Pil Durumu’nun hemen üstüne seçenekler olacaktır oradan seçebilirsiniz ama şarja takılı kullanın.
Denetim masasından ayarladım yüksek performans için yeni bir plan oluşturdum prize takılı şekilde yaklaşık 15-20 dk pubg de arcede modu oynadım gpu kullanımı ve fps yükseldi fakat hala gpu kullanımı %90 larda değil
2020-06-28~2.png

Bu arada gpu kullanımı artınca sıcaklıkta arttı gpu da bir kaç derece

Denetim masasından ayarladım yüksek performans için yeni bir plan oluşturdum prize takılı şekilde yaklaşık 15-20 dk pubg de arcede modu oynadım gpu kullanımı ve fps yükseldi fakat hala gpu kullanımı %90 larda değilEki Görüntüle 603092
Bu arada gpu kullanımı artınca sıcaklıkta arttı gpu da bir kaç derece
Bu değerler bence bir laptop için gerçekten güzel. Siz 90 derece mi olmasını istiyorsunuz yoksa size bu yeter mi? Ona göre araştırma yaparım.

Kimse çift kanallı ram'den bahsetmemiş. 2. ekleyeceğiniz 8 GB ram ile birlikte ramler dual channel olarak çalışacağı için gözle görülür bir fps artışı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı