8. Nesil i5 İşlemcili MacBook Nasıldır?

hzfatih

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fiyata bu laptopun 3 katı gücünde laptop alınabilir.
Diğer oyuncu laptopları gibi devasa kalınlıkta değil. Amacınız performans değilde; tasarım, incelik vs. ise onu bilmem. Derslerin için çok daha uygun fiyatlı laptoplar da işini fazlasıyla görür.

Bu fiyata bu laptopun 3 katı gücünde laptop alınabilir.
Diğer oyuncu laptopları gibi devasa kalınlıkta değil. Amacınız performans değilde; tasarım, incelik vs. ise onu bilmem. Derslerin için çok daha uygun fiyatlı laptoplar da işini fazlasıyla görür.

Bilgisayar freedos arkadaş windows 10 kurmayı biliyorsa ama sıkıntı yok.

Bilgisayar freedos arkadaş windows 10 kurmayı biliyorsa ama sıkıntı yok.
Hocam yazılımcıyım merak etme biliyorum :D Ek olarak Windows cihazları tercih etmiyorum performans ve hız olarak macbook vazgeçilmez.
Hocam yazılımcıyım merak etme biliyorum :D Ek olarak Windows cihazları tercih etmiyorum performans ve hız olarak macbook vazgeçilmez.
Ek olarak elimde 2013 macbook var ancak yeni seriler biraz daha farklı olduğu için konuyu açtım :D

10300 lira sırf sosyal medya ve ders çalışmak için mi? Maşallah ne babalar var kıskanmadım değil :D

8. nesil çok iyidir. Önceki nesiller ile arasında çok fark var. 2013 MacBook bile bana şuan yeter mesela. Bunu alırsan rahat 7-8 sene kullanırsın.

10300 lira sırf sosyal medya ve ders çalışmak için mi? Maşallah ne babalar var kıskanmadım değil :D

8. nesil çok iyidir. Önceki nesiller ile arasında çok fark var. 2013 MacBook bile bana şuan yeter mesela. Bunu alırsan rahat 7-8 sene kullanırsın.
Hocam sadece o değil ki?
Tasarım, işletim sistemi, pil ömrü ve kaliteyi ne yapacağız?
Evet son zamanlarda fiyatlar gerçekten can yakıyor haklısınız ama yapacak pek bir şey yok.

Hocam sadece o değil ki?
Tasarım, işletim sistemi, pil ömrü ve kaliteyi ne yapacağız?
Evet son zamanlarda fiyatlar gerçekten can yakıyor haklısınız ama yapacak pek bir şey yok.
Kesinlikle haklısınız. Dış kasası çok şık, retina ekranı, klavyesi çok başarılı, işletim sistemi zaten çok çok iyi.

O paraya kesinlikle değiyor fakat bu işler için biraz lüks kaçar diye düşüyorum sadece.

Kesinlikle haklısınız. Dış kasası çok şık, retina ekranı, klavyesi çok başarılı, işletim sistemi zaten çok çok iyi.

O paraya kesinlikle değiyor fakat bu işler için biraz lüks kaçar diye düşüyorum sadece.
Evet biraz öyle ama kullanım ömrü açısından bakarsak iki parası ama ömrü de diğer iki bilgisayarlar kadar.
Mouse kullanmıyorum genelde. Trackpad çok kaliteli. Bir yere gittiğimde ya adaptör götürmüyorum götürsem de tuğla kadar değil, küçük bir adaptör. Disk performansı olarak falan da iyiler. Para varsa verilir diye düşünüyorum.
Tabi ülkemiz şartlarında sinir krizi geçirmeniz mümkün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı