MacBook i5 10.Nesil vs i7 10.Nesil

burakergun

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.

i5 10. nesil 13 inç MacBook Pro 2.0 GHz - 3.8 GHz i7 10. nesil ise 2.3 - 4.1 GHz arasında. Sizce aradaki 1500 liralık farka değer mi? İkisi de 4 çekirdekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çekirdeklerden emin misiniz? İşlemci modellerini atabilir misiniz?

İşlemci modellerini bulamıyorum Apple'ın sitesinde. Ancak şöyle bir şey yazıyor.

"4 çekirdekli, 3.8 GHz’e kadar Turbo Boost hızı sunan 2.0 GHz saat frekansına sahip standart onuncu nesil Intel Core i5 işlemci, işlerinizi hızla tamamlamanız için gereken gücü sağlar.
Evet 4. Çekirdekli ikisi de.

İşlemcinizi Intel Core i7 modeline yükselterek hızınızı daha da artırabilirsiniz. 4.1 GHz’e kadar Turbo Boost hızına sahip 2.3 GHz Intel Core i7, daha da verimli çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve daha ağır, profesyonel uygulamaların iş yükleriyle başa çıkmak için idealdir."

Tamamen sizin kullanımınıza ve bütçenize bağlı. Eğer render vs. yapmayacaksanız ve bütçenizde çok fazla değilse bence o fiyat farkı gereksiz. i5 10. nesil de işinizi yeterli derecede görecektir.

İşlemci modellerini bulamıyorum Apple'ın sitesinde. Ancak şöyle bir şey yazıyor.

"4 çekirdekli, 3.8 GHz’e kadar Turbo Boost hızı sunan 2.0 GHz saat frekansına sahip standart onuncu nesil Intel Core i5 işlemci, işlerinizi hızla tamamlamanız için gereken gücü sağlar.
Evet 4. Çekirdekli ikisi de.

İşlemcinizi Intel Core i7 modeline yükselterek hızınızı daha da artırabilirsiniz. 4.1 GHz’e kadar Turbo Boost hızına sahip 2.3 GHz Intel Core i7, daha da verimli çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve daha ağır, profesyonel uygulamaların iş yükleriyle başa çıkmak için idealdir."
Modelleri atabilir misiniz ? Hangi macbooklar. Elimden geldiğince yardımcı olurum. Bence çekirdek farkı dışında pek bir fark yoksa fiuat farkına değmez.

Benim bildiğim iki işlemci de 4 çekirdek birinin ön belleği 6 mb diğerinin 8mb ve frekans değerlerinde de öyle bir fark var seçim kullanım amacına göre değişir tabii ortalama bi kullanıcaya i5 kafi bi de zaten throttle yiyecek makine 13inch ise i7nin avantajını hissedebilir misin bilmiyorum

Geri
Yukarı