8 saat idrar tutmak zararlı mı?

İyi akşamlar, bugün maalesef 8 saat idrar tutmak zorunda kaldım. Bunun vücuduma kalıcı bir zararı olmuş mudur?
Benim bildiğim baya zararlı. Ama 1 kere yapmakla öyle aşırı zarar görecek kadar değil. Böbrek rahatsızlıklarına yol açıyor diye biliyorum ama bunun olması için 1 sefer değil, sürekli idrarı uzun süre tutmak lazım. Bir süre sonra artık atmazsan idrar böbreklere geri gidiyor diye okumuştum.

Benim bildiğim baya zararlı. Ama 1 kere yapmakla öyle aşırı zarar görecek kadar değil. Böbrek rahatsızlıklarına yol açıyor diye biliyorum ama bunun olması için 1 sefer değil, sürekli idrarı uzun süre tutmak lazım. Bir süre sonra artık atmazsan idrar böbreklere geri gidiyor diye okumuştum.
İdrar kesesinde yırtılma olur mu hocam?

Zararı var mı yok mu bilmem fakat hafta içi bir gün kurs olduğu için sabah 7.30'da tuvalete girip, akşam 7'de tuvalete giriyordum. Nasıl tutuyorum bilmiyorum. Okulda yapamıyorum.

Hocam doktora sorun veya Google'dan güvenli kaynaklardan araştırma yapın aramızda doktor olmadığını var sayıyorum biz nereden bilelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı