8. sınıf zor mu?

Aslında zor değil. Sıkı çalışman lazım. Biraz yoğun olacak bu sene, yorulacaksın. Fakat iyi bir çalışma güzel başarılar getirir. Matematik Yeni Nesil sorular önemli. Matematiğe yoğunlaş, bol bol paragraf sorusu çöz.

8. sınıfı abartmaya gerek yok LGS abartıldığı kadar zor bir sınav değil zaten sadece belli bir programa göre çalış belli bir soru sayısının üzerinde çöz (bu soru sayısını kimse bilemez birine 150 soru yeter başka birine 250-300 soru yeter kişiden kişiye göre ve soru kalitesine göre değişir), fazla stres yapma özellikle son dönemlerde ve sınavda yoksa bütün çalışma boşa gider rahat ol dersini çalış devamı gelir zaten.

2022 lgs ye girip 463 puan almış biri olarak tavsiye vermek istiyorum :
1-1.Dönem kendini çok yorma 2.Dönem isteğin kalmıyor
2-sadece tek bir derse ağırlık verme 2022 lgs için herkes matematik çalıştı ama mat çok zor olmadı
3-Ara dersler (İnkılap-Din-İngilizce) Bunları evde çalışma okulda hallet
4- Tenefüs ve Beden Zamanlarını ders çalışarak değerlendir
5-çok uzun bir süre değil 9 ay boyunca dişini sık rahat ediceksin güven bana :)

Değil, herkesin dediği gibi düzgün çalışırsan, günlük 100-150 soru kadar çözebilirsen rahat edersin.

Arkadaşlar bu sene 8. sınıfa gideceğim. Sizce zor mu?
7. sınıf neyse 8. sınıf o. Değişen bir şey yok. Sen şimdi onu stres etme. Ben bu sene lise 1'e geçeceğim. Acayip stresliyim. Stres yapmak için daha zaman var. Ve ne yaparsan yap 8.sınıfın kıymetini çok iyi bil. Ortaokuldan mezun olunca, daha önceden hiç sevmesen bile mumla arıyorsun 8.sınıfı.

7. sınıf neyse 8. sınıf o. Değişen bir şey yok. Sen şimdi onu stres etme. Ben bu sene lise 1'e geçeceğim. Acayip stresliyim. Stres yapmak için daha zaman var. Ve ne yaparsan yap 8.sınıfın kıymetini çok iyi bil. Ortaokuldan mezun olunca, daha önceden hiç sevmesen bile mumla arıyorsun 8.sınıfı.
Mumla aramak değil, o kadar çalıştıktan sonra boşlukta kalmak oluyor sanırım.

Geri
Yukarı