8 yıllık ASUS N552W laptopa macun sürülmeli mi?

osmanalp

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. ASUS N552VW laptopumda 8 yıldır kendi orijinal macunu ile devam ediyordum. Pek oyun oynayan biri değilim ama geçenlerde bir Euro Truck 2 oynayayım diye açtım (temizlenmiş laptop!) boşta 40 derece, sadece Opera'da bir YouTube videosu ve 8-10 sekme açıkken 48 -50 derece fakat her şeyi kapatıp Euro Truck açtığımda maksimum 97 ve 90 arasında geziniyor. Bilgisayarın alt kısmında hava aldığı herhangi bir alanda yok enteresan olan. alt kısım
1-Termal macun değiştirirsem iyiye etki eder mi?
2- İnternette macundan sonra çok verim almadığını söyleyen kötü oldu diyen çok fazla kullanıcı var fikriniz nedir?
3- "pump out" diye bir şey var bu nedir?
4- Macun olarak Zalman Zm-STC8 almayı düşünüyorum fikriniz nedir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
8 yılda macun tamamen kurumuştur düzgün temizleyip macun sürerseniz ciddi fark oluşur. Macun olarak da MX-4 veya MX-6 öneririm.

Bir bu modelde bazı kısımlarda termal padler var ve youtube bakım videolarında onlara dokunmadan macun bakımı yapıp geri takıyorlar. Padler her türlü iş görüyor sanırım. 8 yılda padlere birşey olmuşmudur? Pump out nedir bu arada. Öneri için teşekkürler

Pump out kavramını ilk kez sizden duydum bilgim yok malesef. Pad değişiminin şart olduğunu düşünmüyorum ancak eğer ki değiştirebilirseniz kesinlikle öneririm. Sizin paylaştığınız macun da işinizi görür ancak MX-6 kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim, kullandığım hiçbir sistemde kullandığımdan pişman olmadığım bir macun.

Pump out kavramını ilk kez sizden duydum bilgim yok malesef. Pad değişiminin şart olduğunu düşünmüyorum ancak eğer ki değiştirebilirseniz kesinlikle öneririm. Sizin paylaştığınız macun da işinizi görür ancak MX-6 kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim, kullandığım hiçbir sistemde kullandığımdan pişman olmadığım bir macun.
Termal ped uygulaması hakkında az daha araştırma yapayım sanırım değiştireceğim. Bu arada "pump out effect" denilen şey macunun eriyip dışarı akmasına deniyormuş biraz evvel denk geldim açıklamasına

Termal ped uygulaması hakkında az daha araştırma yapayım sanırım değiştireceğim. Bu arada "pump out effect" denilen şey macunun eriyip dışarı akmasına deniyormuş biraz evvel denk geldim açıklamasına
Bilgi için teşekkür ederim. Bütçeniz varsa kesinlikle değiştirin pedleri de.

Geri
Yukarı