8000-9000 TL laptop tavsiyesi

Benim attığım modeli alabilirsiniz 9999 TL Ryzen 7 4. nesil ve RX5600M bulunmakta.
GTX 1660 Ti < R5600M < RTX2060 (ekran kartı bu güçte)
o bütçeye çıkamam maalesef peki monster hakkında düşünceleriniz neler i7 10. nesil H serisini almak istediğimde en uygun monsteri buluyorum fakat çekiniyorum almak hakkında düşünceleriniz neler bu arada alırsam a7 alırım

Arkadaşlar ben mühendislik için laptop arıyorumda çok kararsızım. Intel mi alsam veya AMD mi alsam biraz yardımcı olur musunuz? Ve verdiğim paraya değer mi?
hocam intel ya da amdden ziyade sistem yeterlilikleri önemli. ekran kartı ram özellikleri bakımından son nesilintel işlemcili excalibur g770 işinizi görecektir

1603721066656.png

Aslında mantıklıymış bilmediğim kötü oldu peki Intel mi yoksa Ryzen mi hangisini almalıydım?

Mühendislik ön plandaysa işlemci sizin önceliğiniz olmalıdır. Ryzen 7 4800H, i7-10750H'ın tekli çekirdekte gerisinde kalsa da çoklu çekirdekte çok daha üstün bir performans veriyor. Aynı şekilde Ryzen 8 çekirdek 16 izlek iken Intel 6 çekirdek 12 izlek. Çekirdek sayısının fazla olması da mihendislik programlarında işinizi hızlandıracaktır.

O bütçeye çıkamam maalesef peki Monster hakkında düşünceleriniz neler i7 10. nesil h serisini almak istediğimde en uygun Monster'i buluyorum fakat çekiniyorum almak hakkında düşünceleriniz neler bu arada alırsam A7 alırım.

Monster ile arasında sadece 500 TL var.
O fiyata GTX1650 almak biraz üzücü bence.

Hocam Intel ya da AMD'den ziyade sistem yeterlilikleri önemli. Ekran kartı RAM özellikleri bakımından son nesilintel işlemcili excalibur g770 işinizi görecektir

Eki Görüntüle 715522

Excalibur tercih etmiyorum maalesef ve i5 almak istemiyorum
Mühendislik ön plandaysa işlemci sizin önceliğiniz olmalıdır. Ryzen 7 4800H, i7-10750H'ın tekli çekirdekte gerisinde kalsa da çoklu çekirdekte çok daha üstün bir performans veriyor. Aynı şekilde Ryzen 8 çekirdek 16 izlek iken Intel 6 çekirdek 12 izlek. Çekirdek sayısının fazla olması da mihendislik programlarında işinizi hızlandıracaktır.
kesinlikle katılıyorum ama Ryzen 7 4800H biraz pahalı olduğu için monster i7 10750H a yönelmek istiyorum
Monster ile arasında sadece 500 TL var.
O fiyata GTX1650 almak biraz üzücü bence.
8000 bin tl bütçemi zorlaya zorlaya çıktım 9 binide aştım 10bine de gelirsem ailem çok laf edecek o yüzden :)

Excalibur tercih etmiyorum maalesef ve i5 almak istemiyorum.

Kesinlikle katılıyorum ama Ryzen 7 4800H biraz pahalı olduğu için Monster i7 10750H'a yönelmek istiyorum.

8000 bin TL bütçemi zorlaya zorlaya çıktım 9 bini de aştım 10bine de gelirsem ailem çok laf edecek o yüzden :)

Şahsen almışken alın kafanız rahat etsin ancak bu demek değil ki 10750H kötü. Yine en iyi laptop işlemcilerinden ayrıca 1650 Ti'da sizin bahsettiğiniz tarzadaki oyunlarda 144FPS'in üzerinde bir performans verecektir.

Şahsen almışken alın kafanız rahat etsin ancak bu demek değil ki 10750H kötü. Yine en iyi laptop işlemcilerinden ayrıca 1650 Ti'da sizin bahsettiğiniz tarzadaki oyunlarda 144FPS'in üzerinde bir performans verecektir.

şöyle bir model buldumda rica etsem inceler misiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı