8000 TL PC toplama

@Motionless IN White @Batu Z
Fanboyluk gibi bir amacım yok tamamen kullanıcı deneyimlerime göre çıkardığım sonuç. Herkes farklı bir açıdan bakıyor elbetteki bu önemli. Ben sizin görüşlerinize değer veriyorum bu yüzden buradayım.
Şu anda acaba Intel bir sistem daha iyi olabilir mi diye düşünmeye başladım. Çünkü fiyat olarak Ryzen 5 3600'dan daha uygun ve performanslı gibi duruyor. Bir şekilde bütçede dengeyi korumak ve her parçadan üst düzey performans almaya çalışıyorum tek amacım bu. Sizden ricam bir de Intel sistem toplayabilir miyiz? B550 Tomahawk karşılığı Intelde nedir acaba? 10400F en son çıkan güncel Intel işlemci midir? Bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

7977₺ yapıyor bu haliyle.
Yükseltmeye uygun istediğiniz için PSU, anakart gibi bileşenlerden kısmadım. Kısarsam 2060S bile sığar ama PSU, SSD kapasitesi, anakart modeli daha düşük olur.

@Negan Smith Peki 2060S li versiyonu da görebilir miyiz hocam değerlendirmek açısından?
8053₺ tutuyor bu haliyle de.
Bana kalsaydı sırf ekran kartını yükseltmek için anakart, SSD, PSU gibi şeylerden kısmazdım.

@Negan Smith peki 2060S'li versiyonu da görebilir miyiz hocam değerlendirmek açısından?

Eğer Ryzen 5 3600 alacaksan mutlaka ama mutlaka kule tipi ya da sıvı soğutma al. Yanında 30 liralık Wraith Stealth veriyorlar ve soğutamıyor. Isınması yüzünden CPB kapatanlar da var.

Ryzen için x570 ve B550, Intel için Z490 ve bir alt segment hangisi oluyor acaba?
Intel'de Z490 en üst segment, onun altı B460. Ama B460'ın B550 ile muadil olduğunu düşünmüyorum, en basitinden overclock desteklemiyor. 2933MHz RAM frekansını geçemiyorsunuz (i7 ve i9'larda 2933 destekler, i3 ve i5 işlemcilerde 2666MHz alırsınız.)
Kısacası B550'nin Intel için ayrı bir muadili yok, Z490 ile karşılaştırılır belki üst sınıf modelleri. Z490 alınması taraftarıyım.

Bilip bilmeden yorum yapmasanız keşke. Mis gibi 10400F+üst düzey B460+ en iyisinden 1660 Super koyduk gelmiş burada çok saçma bir yorum yapıyorsun.
Oyun tarafında halen Ryzen tercih ediliyor en çok. Anakart açısından olsun avantajlı olan taraf Ryzen. B Serisi anakartlarda bile 4600 MHz RAM destekleniyor.

Geri
Yukarı