8000 TL üniversite ve yazılım için laptop önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
L340 alacaksan en ucuzu Lenovo Idepad L340 Dizüstü Oyuncu Bilgisayarı, 15.6 inç FHD, Intel Core İ7-9750H, 16 GB RAM, 1TB HDD, 128GB SSD, 81LK003CTX, Windows 10 Home: Amazon.com.tr burada.
Ama bu laptopta tek fan ve tek çıkış var diye biliyorum.
Sevmediğiniz Monster'da bile 2 fan 4 çıkış oluyor diye biliyorum.
L340 alınmaz. Fiyatını hak etmeyen bir çöp. V330 sınıfı kasa kullanan biri olarak söylüyorum L340 kasa da çöp. V330 ile aynı tasarım hatlarına sahip şimdi hemen zıplamayın V330 ne alaka diye.
Monster'n kasasından kesinlikle iyidir ancak alt segment kasaya gaming donanım koyunca soğutmada sıkıntı çıkıyor, throttling yapan bir model ve RAM güncelleme seçeneği çok kısıtlı.
Kardeşim iyi misin? Monsterdan iyi dediğin kasanın içinde bildiğin 3000 liralık laptopta olan giriş seviye fan var i7 işlemciyi stock soğutucuyla soğutmak gibi bir şey bu. Ayrıca fanın hava çıkışı ekrana doğru ve o kısımda da menteşe o kısmı kapatıyor. Bilmediğin görmediğin ürünü sırf üstünde marka var diye önerme çabası neden?

Bilgisyar mühendisleri ne kadar pahalı bilgisayarim olursa o kadar iyi yazilimci olucam saniyor ama çoğu işinizi 4 gb ram ile halledebilirin.Bu kadar bütçe açmanız gerek yok.

Monsterin kasalarından iyi diyorsun da aç iki kasanın soğutma sistemlerini hava kanallarını bak gör sonra konuş. Ekrana hava üfleyen kasaya iyi kasa diyorsan bilgisizsin ki bilmediğin konuda da konuşma.
Emin ol senden daha deneyimliyimdir bu konuda. O yüzden mavi ekran veren leğen bilgisayarları önermiyorum kimseye. Ben yaşadım, biliyorum çünkü. Ayriyeten bana nasihat verecek düzeyde değilsin ki emir kipiyle konuşma bir daha benle. Ben seninle insan gibi saygı duyarım diyerek konuşuyorsam sen de bana emir kipini kullanamazsın. Ben senin görüşüne katılmıyorum diyebilirsin. Tartışma niyetinde değilim hiç kimseyle. Konu daha fazla sapmasın. Benim görüşlerim bu kadar.

L340 alınmaz. Fiyatını hak etmeyen bir çöp. V330 sınıfı kasa kullanan biri olarak söylüyorum L340 kasa da çöp.

Yok ben alsın diye atmadım, alacaksa ucuz satan yer var oradan alsın diye attım.

Ya bu Monster gibi firmaların kasa kalitesi gerçekten o kadar kötü mü?
Abra a5 v15.8 veya Game Garaj 7TN-120 modelleri gerçekten baya F/P ürünleri.

Bilgisyar mühendisleri ne kadar pahalı bilgisayarim olursa o kadar iyi yazilimci olucam saniyor ama çoğu işinizi 4 gb ram ile halledebilirin.Bu kadar bütçe açmanız gerek yok.

Mühendislik bahane, gaming şahane. Şaka bir yana, hafif taşınabilir bir bilgisayar bu dönemde bu fiyatlardan başlıyor zaten.

Emin ol senden daha deneyimliyimdir bu konuda. O yüzden mavi ekran veren leğen bilgisayarları önermiyorum kimseye. Ben yaşadım, biliyorum çünkü. Ayriyeten bana nasihat verecek düzeyde değilsin ki emir kipiyle konuşma bir daha benle. Ben seninle insan gibi saygı duyarım diyerek konuşuyorsam sen de bana emir kipini kullanamazsın. Ben senin görüşüne katılmıyorum diyebilirsin. Tartışma niyetinde değilim hiç kimseyle. Konu daha fazla sapmasın. Benim görüşlerim bu kadar.
Pardon beyefendi siz kimsiniz? Size emir vermiyorum saçma bir yönlendirme yapıyorsunuz yapmayın alanın parasına yazık diyorum sadece. Monster'a leğen plastiği diyorsunuz da L340 dediğin kasanın adi malzemesinden haberiniz var mı? Mavi ekran yemişsiniz servis ile çözememişsiniz canınız yanmış belli. Ama monster almak istemiyorsanız ilk önerdiğim mesajda güzel bir Asus bilgisayar var azıcık araştırıp piyasada birçok alternatif arasında daha güzel önerilerde bulunabilirsiniz. 8000 lira az para değil.
Yok ben alsın diye atmadım, alacaksa ucuz satan yer var oradan alsın diye attım.

Ya bu Monster gibi firmaların kasa kalitesi gerçekten o kadar kötü mü?
Abra a5 v15.8 veya Game Garaj 7TN-120 modelleri gerçekten baya F/P ürünleri.
GameGaraj markasına dair yorumum yok henüz yeni. Ama Monster şikayet oranı oldukça düşük bir firma. Uzun vadede yaptığım araştırmalar neticesinde gayet yeterli bir PC. F/P konusunda 1:1. Yine araştırmalardan gördüğümle konuşursak soğutma problemi de bulunmuyor.

Çok haklisin ama bir yazılimcinin sistemi yaninda güzel masası ve sandalyesi olmak zorunda hatta bütç varsa onuda 2.ekrana harcamalı ergonomiye önem vermeli ve çok iyi bir bilgisiyor alıyim 5 yıl gitsin gibi düşünmemeli gelişen teknolojide aldığimiz şeyler 1yılda yetersiz gelebilir.Eğer grafikle işi yoksa ekran kartına çok para vermey gerek yok vb. Anı kurtarmaya bakmak çok daha karlı olur.

Pardon beyefendi siz kimsiniz? Size emir vermiyorum saçma bir yönlendirme yapıyorsunuz yapmayın alanın parasına yazık diyorum sadece. Monster'a leğen plastiği diyorsunuz da L340 dediğin kasanın adi malzemesinden haberiniz var mı? Mavi ekran yemişsiniz servis ile çözememişsiniz canınız yanmış belli. Ama monster almak istemiyorsanız ilk önerdiğim mesajda güzel bir Asus bilgisayar var azıcık araştırıp piyasada birçok alternatif arasında daha güzel önerilerde bulunabilirsiniz. 8000 lira az para değil.
Aynen o dediğin ASUS stokta 1 adet kalmış. Satıcının açıklaması da mükemmel.
Ben bir şeyim demiyorum. Ben saygı duyarım diyorsam sen böyle konuşamazsın diyorum.
Monster'dan canım yandı kimseninki yanmasın derdindeyim. O yüzden önermiyorum ben. Benim görüşüm bu, deneyimim bu. Bana gelen bilgisayardaki anakart dandikti. Kasa adi bir kasaydı. Abra v9 serisinde bir dizüstüydü. Sound Blaster gibi iyi bir ses kartına takılmış adi bir hoparlör mevcuttu. Resmen leşti yani. Ben hayatım boyunca bu kadar kalitesiz bir ses, hoparlör görmedim. Dediğim gibi benim deneyimim bu.

Aynen o dediğin ASUS stokta 1 adet kalmış. Satıcının açıklaması da mükemmel.
Ben bir şeyim demiyorum. Ben saygı duyarım diyorsam sen böyle konuşamazsın diyorum.
Monster'dan canım yandı kimseninki yanmasın derdindeyim. O yüzden önermiyorum ben. Benim görüşüm bu, deneyimim bu. Bana gelen bilgisayardaki anakart dandikti. Kasa adi bir kasaydı. Abra v9 serisinde bir dizüstüydü. Sound Blaster gibi iyi bir ses kartına takılmış adi bir hoparlör mevcuttu. Resmen leşti yani. Ben hayatım boyunca bu kadar kalitesiz bir ses, hoparlör görmedim. Dediğim gibi benim deneyimim bu.
Yaşamış olduğunuz deneyim açısından üzgünüm. Demek ki her markanın iyi ve kötü modelleri olabiliyor. Ancak kullanıcıların genel deneyimine bakacak olursak marka kaynaklı doğrudan bir hoşnutsuzluk yaşayanlar azınlık. Kusurlu ürün veya belirli bir model markayı vasat yapmaz. Asusun stok durumuna bakmadım. Epey üzerinden bakıp attım. Ben de burada ezbercilik yaptığım için üzgünüm. Ama sözün özüne gelirseniz sizin de önerdiğiniz kasa hakkında bilgi sahibi olmanız lazım. Öncelikle tüm samimiyetimle söylüyorum ki V330 kullanıyorum L340 bunun sözde gaming için olan hali. Aynı kasa sadece kapak değişik bir de yan dizayn. Malzeme kalitesi en adi malzemeler sınıfına rahat girer. Soğutmasının vasat olacağına da taahüt verebilirim. (Hava çıkışı ekrana bakıyor. O kısımda da menteşe var. Dandik bir çift fan dizaynı var i7 işlemcide stock intel fan kullanmaktan farkı yok emin olun. Soğutma sorununu çözmek için (90 derece kısıtlanmış bir donanım için ne kadar çözüm bilemiyorum) donanımın güç profillerini kısan bir seriden bilgisayar öneriyorsunuz. Saçma.
Dipnot: Asus bilgisayarın satıcı açıklamasında anormallik yok. Olası bir problemde de sorunsuz iade edilebilir N11 bu konuda müşteri yanlısı bir firma.

Yaşamış olduğunuz deneyim açısından üzgünüm. Demek ki her markanın iyi ve kötü modelleri olabiliyor. Ancak kullanıcıların genel deneyimine bakacak olursak marka kaynaklı doğrudan bir hoşnutsuzluk yaşayanlar azınlık. Kusurlu ürün veya belirli bir model markayı vasat yapmaz. Asusun stok durumuna bakmadım. Epey üzerinden bakıp attım. Ben de burada ezbercilik yaptığım için üzgünüm. Ama sözün özüne gelirseniz sizin de önerdiğiniz kasa hakkında bilgi sahibi olmanız lazım. Öncelikle tüm samimiyetimle söylüyorum ki V330 kullanıyorum L340 bunun sözde gaming için olan hali. Aynı kasa sadece kapak değişik bir de yan dizayn. Malzeme kalitesi en adi malzemeler sınıfına rahat girer. Soğutmasının vasat olacağına da taahüt verebilirim. (Hava çıkışı ekrana bakıyor. O kısımda da menteşe var. Dandik bir çift fan dizaynı var i7 işlemcide stock intel fan kullanmaktan farkı yok emin olun. Soğutma sorununu çözmek için (90 derece kısıtlanmış bir donanım için ne kadar çözüm bilemiyorum) donanımın güç profillerini kısan bir seriden bilgisayar öneriyorsunuz. Saçma.
Hah böyle deyin gözünüzü seveyim. Piyasa o kadar berbat ki işte yapacak bir şey yok. Hepsinde illa bir eksik oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı