8000TL sistem tavsiyesi

ToshiroMifune

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600X - NVIDIA 4060 Ti - XPG 32GB 6000MHz CL40 - GIGABYTE B650M DS3H - IDCooling FrostFlow X 240 Lite - Samsung 980 Pro - NZXT H510 Flow
Meslek
Gazeteci
Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar.
Ryzen 5 2600x ve RTX 2060 temelinde bir sistem topluyorum. Bütçe olarak 8000 TL'yi geçmesini istemiyorum.
RAM ve HDD, SSD ve diğer konuları kafamda hallettim sayılır. Size sorularıma gelecek olursam.
Böyle bir sisteme hangi anakartı almamı önerirsiniz? Anakartlardan hiç anlamıyorum maalesef.
Sisteme uygun olacak bir 1080p monitör öneriniz var mıdır?
Ve mümkünse RGB aydınlatmalı güzel bir fiyat performans kasası önerinizi de alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş anakart olarak B450 çipsetli bu anakartı öneririm. 1080P çözünürlüklü bu monitörle oyunlarda performansın yüksek olacaktır. RGB aydınlatmalı bu kasa da çok hoşuna gidecektir umarım.

Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar.
Ryzen 5 2600x ve RTX 2060 temelinde bir sistem topluyorum. Bütçe olarak 8000 TL'yi geçmesini istemiyorum.
RAM ve HDD, SSD ve diğer konuları kafamda hallettim sayılır. Size sorularıma gelecek olursam.
Böyle bir sisteme hangi anakartı almamı önerirsiniz? Anakartlardan hiç anlamıyorum maalesef.
Sisteme uygun olacak bir 1080p monitör öneriniz var mıdır?
Ve mümkünse RGB aydınlatmalı güzel bir fiyat performans kasası önerinizi de alabilirim.
Bize, saydığın ürünlere kalan bütçeni söylersen daha fazla yardımcı olabiliriz.

Bize, saydığın ürünlere kalan bütçeni söylersen daha fazla yardımcı olabiliriz.
Şöyle yapayım o zaman. Aşağıdaki gibi bir sistem topladım. Görselde tüm ayrıntılar mevcut zaten. Bu sistemde ekle çıkar dediğiniz bir kısım var mı? Ve geriye kalan bütçeye uygun monitör?

Dosya Ekleri

• 2019-03-09 01_55_36-Window.jpg
    2019-03-09 01_55_36-Window.jpg
    64,8 KB · Görüntüleme: 43
Şöyle yapayım o zaman. Aşağıdaki gibi bir sistem topladım. Görselde tüm ayrıntılar mevcut zaten. Bu sistemde ekle çıkar dediğiniz bir kısım var mı? Ve geriye kalan bütçeye uygun monitör?
Öncelikle 8GB bellek yakışmamış, bu bütçeye 16GB bellek sığdırılabilir. Kasa illa RGB olmayacaksa daha iyi önerilerim var ve kasa içindeki PSU' ya dikkat ediniz. Anakart daha donanımlı bir model olabilirdi. Tek bir site şartınız var mıdır? Eğer kesin olarak istediğiniz özellikleri belirtirseniz, elinizdeki bütçeyle bütün donanımlara öneri de bulunabilirim.

Öncelikle 8GB bellek yakışmamış, bu bütçeye 16GB bellek sığdırılabilir. Kasa illa RGB olmayacaksa daha iyi önerilerim var ve kasa içindeki PSU' ya dikkat ediniz. Anakart daha donanımlı bir model olabilirdi. Tek bir site şartınız var mıdır? Eğer kesin olarak istediğiniz özellikleri belirtirseniz, elinizdeki bütçeyle bütün donanımlara öneri de bulunabilirim.

Ram'i 16 olacak zaten orda yanlış seçmişim. Kasa RGB istiyorum. Bu kasanın içerisindeki PSU 'nun yetersiz olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Site olarak itopya'dan almak istiyorum. Farklı kaynaklardan tek tek almayacağım hazır toplanmış halde gelmesi gerek.

Kısacası 8000 TL'ye monitör dahil Ryzen 5 2600X ve RTX 2060 içeren bir bilgisayar toplamam lazım.

Ram'i 16 olacak zaten orda yanlış seçmişim. Kasa RGB istiyorum. Bu kasanın içerisindeki PSU 'nun yetersiz olduğunu mu düşünüyorsunuz?
Site olarak itopya'dan almak istiyorum. Farklı kaynaklardan tek tek almayacağım hazır toplanmış halde gelmesi gerek.

Kısacası 8000 TL'ye monitör dahil Ryzen 5 2600X ve RTX 2060 içeren bir bilgisayar toplamam lazım.
PSU yeterli, kalitesini kastettim ben. Kasaların içine konup satılanlar genellikle kaliteli ürünler olmuyor, olanları da var. Kontrol etmelisiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı