8000TL sistem tavsiyesi

Ben kasa hakkında fikrimi söyledim. Sistem hakkında bir şey demedim.

Ben de zaten sistemi özenli okumanız gerektiğini söylerken kasayı kast ettim.Amacım size bir şeyleri,sistemi dayatarak beğendirmek değil ancak akıllıca olduğunu düşündüğüm bir sistemi önerdim.Siz de özenli okumanızı rica etmeme rağmen okumadınız.Kasa "Mesh" bir kasa.

Güzel bir sistem yapmışsınız ancak arada ufak tefek problemler var bence, konu sahibi arkadaş özellikle kalite konusunda dikkatli davrandığı için belirtmek istedim.

Ben de Gigabyte önermeme rağmen şöyle bir durum var, Gigabyte B450 anakartlarda VRM ve termal tasarım olarak sıkıntılı bir pozisyonda, B450 Aorus PRO bile ne durumda belli. Bu sebeple Gigabyte B450 Gaming X fiyatlarına kadar çıkarsak bunun yerine ASRock B450M Pro4, ASRock B450 Pro4, MSI B450 A-Pro MAX, MSI B450 Gaming Plus MAX gibi anakartlara bakılmalı. Gaming X tabii ki S2H'tan fiyat ve kalite olarak yukarıda olsa da Gigabyte'ın birçok B450 modelinde bu tür termal tasarım durumları olduğu için çok yüksek bir anakarta gerek yok Gigabyte tarafında. Anakarta daha fazla para verilecekse üstte saydığım modeller daha iyi.

Kingston A2000, NVMe olduğu için doğal olarak daha hızlı ancak Kingston'un bu tip bütçe SSD'lerinde problemler olduğu belirtiliyor. Fiyatının bu kadar uygun olması şüphe uyandırıyor bu sebeple. NVMe SSD alacak olsam deli pahalı olan Samsung değil ancak en azından Corsair MP 510 Force serisine bakardım. Ama uygun ve NVMe olduğu için koymuşsunuz bütçeye de sığsın diye. O sebeple çok bir şey diyemem. Arkadaş bilgisayarını NVMe gerektirmeyen işlemler için kullanacaksa kalitesi belli olan Samsung daha mantıklı geliyor bana. Ha yoksa NVMe ihtiyacı varsa en iyi bütçe NVMe SSD ona asla lafım yok.

Ekran kartının fiyatı çok iyi, ben de Sinerji'den bunu önerecektim hatta daha önceki sistemlere de ekliyordum ancak bu driver olayları düzeldi denilse de hala insanlar problem yaşıyor. Bu ekran kartını kullanan 3 arkadaşım var yeni yeni düzeldiğini ve arada ufak tefek hatalar yaşadığını söylüyorlar. AMD'nin son çıkardığı bu ekran kartlarından bir kesim çok memnun diğer kesime ise dehşeti yaşatıyor. Bu sebeple biraz piyango bir seri AMD'nin son ekran kartları.

Bu G. Skill RipJaws 3600 MHz olan RAM'i alıp kullanan birkaç arkadaş vardı problem yaşamışlardı. Ama bu anakartlarıyla da ilgili olabilir, bu sebeple çok önermek istemedim. Ama yine 3200 MHz RAM'lerin yerine 3600'ler güzel öneri.

Kasa, güç kaynağı ve işlemciye denilecek bir şey yok zaten. Kasa ve kalteli güç kaynağı birlikte güzel yakalamışsınız. Dark'ın bu kasası benim de hoşuma gidiyor. Hava akışı olarak da iyidir büyük ihtimalle. Tasarımı hoş.

Son düzenleme:
@EgeN7 Sorun yaşayan arkadaşlarının işlemci ve anakartları neydi? Biz o bellekleri (ve aynı çipin farklı markadaki varyasyonlarını) 3000 serisi çeşitli sistemlerde bolca kullandık ve sorun yaşamadık. 1000 veya 2000 serisiyse işlemci kontrolcüsünden kaynaklı sorun yaşanmış olabilir.

@GeistDerTechnik

Benim gördüğüm konu şuydu:

Sonrasında kısa bir araştırma soucunda şu konuları da gördüm:

Yeni konular

Geri
Yukarı