8000TL Sistem Tavsiyesi

Xample-47

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese selamlar.
Başlıkta da bahsettiğim gibi 8000 ₺ bütçe ile bir sistem toplamak istiyorum.
Çok öyle yüksek grafik tutkunu birisi değilim, Monster Abra A5 cihazımı da satıp böyle bir sistem toplamak istiyorum önümüzdeki aylarda.
Aklımda RTX 2060 tabanlı bir sistem toplamak var ama bunun için 2K monitör daha mı iyi olur? (Biraz uzak kaldım son dönemlerde)
Ya da GTX 1070 alıp 1080P'de cayır cayır oynamak mı daha mantıklı olur sizce?
Ben hem bu sorularıma yanıt hem de nasıl bir sistem önerirsiniz onun için bu konuyu açtım şimdiden teşekkürler sağ olun.

Öncelikle herkese selamlar.
Başlıkta da bahsettiğim gibi 8000 ₺ bütçe ile bir sistem toplamak istiyorum.
Çok öyle yüksek grafik tutkunu birisi değilim, Monster Abra A5 cihazımı da satıp böyle bir sistem toplamak istiyorum önümüzdeki aylarda.
Aklımda RTX 2060 tabanlı bir sistem toplamak var ama bunun için 2K monitör daha mı iyi olur? (Biraz uzak kaldım son dönemlerde)
Ya da GTX 1070 alıp 1080P'de cayır cayır oynamak mı daha mantıklı olur sizce?
Ben hem bu sorularıma yanıt hem de nasıl bir sistem önerirsiniz onun için bu konuyu açtım şimdiden teşekkürler sağ olun.
bu durum için şu anda net birşey söylemek yanlış doların yükseliş ve iniş durumuna bakarak sistemi toplayacagınız 2-3 gün içerisinde bilgi vermek çok daha mantıklı bu gün dolar 5,5 ama siz pc'nizi sattıgınız'da 5 de olabilir 7'de olabilir onun için şimdi ne desek 1000 tl aşagı'sı 1000 tl yukarısı olabilir

GTX 1070'in sıfırı çok büyük bir indirim olmadıkça alınmaz. Bütçeye monitör dahil mi?
Hayır bütçeye monitör dahil değil.

bu durum için şu anda net birşey söylemek yanlış doların yükseliş ve iniş durumuna bakarak sistemi toplayacagınız 2-3 gün içerisinde bilgi vermek çok daha mantıklı bu gün dolar 5,5 ama siz pc'nizi sattıgınız'da 5 de olabilir 7'de olabilir onun için şimdi ne desek 1000 tl aşagı'sı 1000 tl yukarısı olabilir
Söylediğinizde haklısınız ama sadece bana isteklerim doğrultusunda mantıklı sistem parçaları gerekiyor. Yanlış anlamayın doların artıp azalabileceğinin de farkındayım ancak şimdiden fikir edinmek için atım konuyu zaten. 🙂

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı