860 EVO'lu Bilgisayarın 30 Saniyede Açılması

Anakartının SATA/AHCI controller yükledin mi yada güncelledin mi yüklenip yüklenmediğine aygıt yöneticisinden bakabilirsin onu söyle bakacaksın IDE/ATAPI Denetleyicileri sekme altından bakacaksın eğer Microsoft depolama denetleyicileri yazıyorsa yüklü değildir o durumda ise üstüne gelip sağ tık özellikler ayrıntıları seç sonra onun altındaki sekmeden ise donanım kimliklerini seçip gelen kimliklerin en başındakini kopyalayıp internette arat drive i bulabilirsin eğer yüklü ise o driver sağ tık güncelle oto güncelle yaparak güncellemesi var ise yapabilirsin birde bios güncellemelerini kontrol et var ise onu da yap.

Bir zamanlar AMD'nin SATA AHCI driverlarını kurmuştum ve bir işe yaramamıştı.
1578742803027.png

Chipset sürücülerinizi yüklediniz mi veya yüklediyseniz bile güncel mi?
Yükleyip tekrar performans testi yaptım ama maalesef hala aynı değerleri alıyorum.

Edit: Chipset Driverlarını kurunca test sonuçları değişmedi ama artık 15-20 saniyede şifre ekranına ulaşabiliyorum.

Son düzenleme:
Bir zamanlar AMD'nin SATA AHCI driverlarını kurmuştum ve bir işe yaramamıştı.
Eki Görüntüle 485004

Yükleyip tekrar performans testi yaptım ama maalesef hala aynı değerleri alıyorum.

Edit: Chipset Driverlarını kurunca test sonuçları değişmedi ama artık 15-20 saniyede şifre ekranına ulaşabiliyorum.
O zaman ssd yi başka sistemde deneyebiliyorsan dene sorun düzelmez ise garantiye göndermen daha iyi olacaktır eğer garantisi varsa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı