Rehber 9.500 TL Altı Telefon Önerileri

3000 adet stoku vardı tükenmiş olabilir.

Ya ben bu Amazon'un nesine söveyim bilemedim inanılmazlar hem A34'ten ettiler hem M34'ten, A24'te almak istemiyorum kamera ve 5G özelliği istediğim için. Sizce A24 mü almalıyım 5G'den vazgeçip. Yoksa Realme 9 Pro mu? Ekran da değişiyor fakat daha önce AMOLED kullanmadım o yüzden sorun değil IPS veya AMOLED olması

Ya ben bu Amazon'un nesine söveyim bilemedim inanılmazlar hem A34'ten ettiler hem M34'ten, A24'te almak istemiyorum kamera ve 5G özelliği istediğim için. Sizce A24 mü almalıyım 5G'den vazgeçip. Yoksa Realme 9 Pro mu? Ekran da değişiyor fakat daha önce AMOLED kullanmadım o yüzden sorun değil IPS veya AMOLED olması
Telefonu kaç sene kullanmayı planladığınıza göre değişir. 5g özelliği yakın tarihte ülkemiz için geçerli olacak gibi durmuyor. Olsa bile önemli bir ihtiyaç olarak size ne kadar etki edecek orası da meçhul. Yoktan yere telefonun fiyatını arttırıyor.

Telefonu kaç sene kullanmayı planladığınıza göre değişir. 5G özelliği yakın tarihte ülkemiz için geçerli olacak gibi durmuyor. Olsa bile önemli bir ihtiyaç olarak size ne kadar etki edecek orası da meçhul. Yoktan yere telefonun fiyatını arttırıyor.

Şu an üniversite 3. sınıfım en azından 2 3 sene işe girip yeni telefon alasıya kadar götürsün istiyorum 2024'te çıkacak 5G haberleri gördüm o yüzden biraz güncelliği olsun istiyorum. AMOLED ekran yerine 5G'ye mi yatırım yapmalıyım bilemedim.
Ekran kamera ve güncelleme tarafında A24. 5G ve işlemci tarafında Realme 9 Pro diyebilir miyim kısaca

Şu an üniversite 3. sınıfım en azından 2 3 sene işe girip yeni telefon alasıya kadar götürsün istiyorum 2024'te çıkacak 5G haberleri gördüm o yüzden biraz güncelliği olsun istiyorum. AMOLED ekran yerine 5G'ye mi yatırım yapmalıyım bilemedim.
Alternatif olarak Tecno Camon 20 Pro'ya bakabilirsin. Bir kaç hafta önce aldım kendime, memnunum. Arada indirime giriyor, indirim kovalarsan 9.5k altında bulabilirsin.

Ben Amoled ekranla hoşlaşamadım açıkçası. Siyahlar siyah eyvallah ama beyazlar sarıya kaçıyor, ha gerçi renk ayarı var en soğuğa çekersen biraz toparlıyor. Bir de ben M34'te şöyle bir şey yaşadım: ekranın uç kısımlarıyla ortası farklı renk. Bu sabit bir şey değil baktığın açıyı değiştirdikçe renkler kayıyor, servis de normal dedi. Ekrana aşağıdan bakınca bi gökkuşağı efekti var, bunun Gorilla Glass olmasıyla alakası olabilir yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla. Yani anlattığım şeyin Amoled ile direkt alakası olmayabilir onu söyleyeyim. Yine de always on display olması güzel bir şey, bildirim ledi eksikliğini onla kapattım. Ama Samsung'un AOD ayarları çok yetersiz, istediğim gibi kullanabilmek için başka yazılım kurmak durumunda kaldım, saati falan kaldırdım sadece bildirim geldiğinde yansın ve bildirimleri göstersin diye ayarladım.

Edit: Bu fotoğrafta, bahsettiğim problem aşağı yukarı anlaşılıyordur.

Dosya Ekleri

• bd78bc1e17ed008.jpg
    bd78bc1e17ed008.jpg
    64,6 KB · Görüntüleme: 124
Ben AMOLED ekranla hoşlaşamadım açıkçası. Siyahlar siyah eyvallah ama beyazlar sarıya kaçıyor, ha gerçi renk ayarı var en soğuğa çekersen biraz toparlıyor. Bir de ben M34'te şöyle bir şey yaşadım: Ekranın uç kısımlarıyla ortası farklı renk. Bu sabit bir şey değil baktığın açıyı değiştirdikçe renkler kayıyor, servis de normal dedi. Ekrana aşağıdan bakınca bir gökkuşağı efekti var, bunun Gorilla Glass olmasıyla alakası olabilir yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla. Yani anlattığım şeyin AMOLED ile direkt alakası olmayabilir onu söyleyeyim. Yine de always on display olması güzel bir şey, bildirim LED'i eksikliğini onunla kapattım. Ama Samsung'un AOD ayarları çok yetersiz, istediğim gibi kullanabilmek için başka yazılım kurmak durumunda kaldım, saati falan kaldırdım sadece bildirim geldiğinde yansın ve bildirimleri göstersin diye ayarladım.

Ben de M34 aldım şimdi HB'den nasipte bu varmış. memnun musun bahsettiğin şeylerden farklı olarak sevmediğin bir şey var mı acaba ? benim ürün de geldiğinde unutmazsam yazarım buraya o sarartı ile ilgili bakalım biraz belli oluyor fotoda sarartı alt ve üstlerde

Vergi indirimi için başvuruda bulunup parası yatan oldu mu?

Ben Amoled ekranla hoşlaşamadım açıkçası. Siyahlar siyah eyvallah ama beyazlar sarıya kaçıyor, ha gerçi renk ayarı var en soğuğa çekersen biraz toparlıyor. Bir de ben M34'te şöyle bir şey yaşadım: ekranın uç kısımlarıyla ortası farklı renk. Bu sabit bir şey değil baktığın açıyı değiştirdikçe renkler kayıyor, servis de normal dedi. Ekrana aşağıdan bakınca bi gökkuşağı efekti var, bunun Gorilla Glass olmasıyla alakası olabilir yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla. Yani anlattığım şeyin Amoled ile direkt alakası olmayabilir onu söyleyeyim. Yine de always on display olması güzel bir şey, bildirim ledi eksikliğini onla kapattım. Ama Samsung'un AOD ayarları çok yetersiz, istediğim gibi kullanabilmek için başka yazılım kurmak durumunda kaldım, saati falan kaldırdım sadece bildirim geldiğinde yansın ve bildirimleri göstersin diye ayarladım.

Bira gözü yormamaya hitap ettiği için beyaz tonlarını sarılaştırmışlar. Benim A34 de böyle.

Tam dümdüz ekrana bakınca beyazlık gayet iyi ama açılı bakınca belli oluyor sadece.

Ben de M34 aldım şimdi HB'den nasipte bu varmış. memnun musun bahsettiğin şeylerden farklı olarak sevmediğin bir şey var mı acaba ? benim ürün de geldiğinde unutmazsam yazarım buraya o sarartı ile ilgili bakalım biraz belli oluyor fotoda sarartı alt ve üstlerde
Öncelikle hayırlı olsun. Ekran dışında beğenmediğim şeyler hep Samsung'un yazılımıyla alakalıydı. Mesela Huawei'den geçmiş biri olarak kilit ekranında kenarda ufak bir şekilde adım sayımı görmek istedim, tam istediğim gibi olmasa da Lockstar uygulamasıyla adım sayar widgetı ekleyebildim. Duvar kağıdının sayfa değiştirince kaymasını yapamadım onun dışında. Bir de alarm uygulamasında varsayılan ses seviyesi belirlenmiyor, her alarm için ayrı ayrı ayarladım. Hep olumsuz bahsetmiş oldum ama bunlar öyle çok da dert edilecek seviyede şeyler değil, düzeni kurduktan sonra telefonla alıp veremediğim bir şey kalmadı :D Gayet iş görür bi cihaz.

2-3 sene için Amoled'li telefonun diğer özellikleri daha iyiyse tercih etmenizi naçizane öneririm. Ben öyle yapardım. 5G için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Aynı win11 çıkınca hemen geçmemek gibi. Beklemek daha faydalı :D

Öncelikle hayırlı olsun. Ekran dışında beğenmediğim şeyler hep Samsung'un yazılımıyla alakalıydı. Mesela Huawei'den geçmiş biri olarak kilit ekranında kenarda ufak bir şekilde adım sayımı görmek istedim, tam istediğim gibi olmasa da Lockstar uygulamasıyla adım sayar widgetı ekleyebildim. Duvar kâğıdının sayfa değiştirince kaymasını yapamadım onun dışında. Bir de alarm uygulamasında varsayılan ses seviyesi belirlenmiyor, her alarm için ayrı ayrı ayarladım. Hep olumsuz bahsetmiş oldum ama bunlar öyle çok da dert edilecek seviyede şeyler değil, düzeni kurduktan sonra telefonla alıp veremediğim bir şey kalmadı :D Gayet iş görür bir cihaz.

Anladım peki kamerası nasıl sizce. Karanlık ortamlarda zaten çok çekim yapan biri değilim daha çok gündüzleri nasıl onu merak ediyorum

2-3 sene için AMOLED'li telefonun diğer özellikleri daha iyiyse tercih etmenizi naçizane öneririm. Ben öyle yapardım. 5G için henüz erken olduğunu düşünüyorum. Aynı Windows 11 çıkınca hemen geçmemek gibi. Beklemek daha faydalı :D

Şu an şansıma HB tekrar M34'ü indirime sokmuş üzülmüştüm açıkçası Samsung shopta bitti diye m34. buna da şükür isteklerimi karşılayan tek cihaz sanırım bu olacak gibi

Yeni konular

Geri
Yukarı