9 günlük ekran kartını iade etmek

Sizin de yanlışınız var. 1 Ocak 2024'e ertelenen şey iade hakkı değil, iade durumunda oluşacak kargo masrafının alıcı tarafından ödenmesi maddesidir.
Teşekkürler. Yine de en azından hala iadesini yapabilir arkadaş 2023 doğru tarihse.

Koşulsuz şartsız iade edebilirsin memnuniyetsizliğini dile getirip iade edebilirsin bu her yerde böyle geçerlidir haklı olma seçeneğini düşünüp iade etme zamanınızı geçirmeyin hemen iade edin.

Ve hocam iade süresi sizin teslim aldığınız günden itibaren geçerlidir atıyorum 07.10.22 de sipariş verdiyseniz 10.10.22 de geldiğinde o gün başlar iade etme tarihi başlangıcı.

Ve hocam iade süresi sizin teslim aldığınız günden itibaren geçerlidir atıyorum 07.10.22 de sipariş verdiyseniz 10.10.22 de geldiğinde o gün başlar iade etme tarihi başlangıcı.

Arkadaşlar yalan yanlış bilgi vermeyin lütfen ben 4 gün önce aldığım ekran kartını Vatan Bilgisayar'ın şubesine gidip iade ettim koşulsuz şartsız memnun değilim diye hemen iademi kabul ettiler iade almıyorlar diye bir şey yok eksik bilgi vermeyin konu sahibine.

Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu'nun açıklaması ile mevcut yasa yürürlük altında değil ve yasanın yürürlülük tarihi 1 Ocak 2024 tarihine ertelendi.​

Ticaret Bakanlığı'nın resmi sitesinde yazan "İnternet Üzerinden Yapılan Tüketici İşlemlerinde Yasal Haklar" sözleşmesine bakarsanız koşulsuz iadenin hala daha yapılabileceği yazıyor

"Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. Sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkı kullanılabilir. Ön bilgilendirme yükümlülüğü yerine getirilmezse cayma hakkı süresi 1 yıla çıkmaktadır."

Bilip bilmeden konuışam haberin tarihine bak e-ticaret kapsamındaki mesafeli sözleşmelerde cayma hakkının 14 güne çıkarılması 1 Ocak 2024'te yürürlükte olacak. Yapılan yeni düzenlemenin cayma hakkının kullanımı dışındaki hükümleri ise 1 Ekim 2022 tarihinde yürürlüğe girecek. 14 eyl 2022.

Geri
Yukarı