2. el ekran kartının kartını iade etmek

Yapılan her sözleşme taraflarını bağlar. Bu sebepten sizin ürününüzle ilgili başvurmanız gereken taraf ürünü faturalı olarak satan satıcı değil ürünü size satan kişidir. Yazılı sözleşme olsun veya olmasın aranızda sözlü olarak yapılmış bir sözleşmenin varlığı su götürmez. Banka kanalıyla ödediğiniz bedel de ürünün bedeli zaten. Açıklamasını yazmanız da iyi olmuş. Dolayısıyla siz ürününüzde kusur olduğunu düşünüyorsanız satın aldığınız kişiye başvuracaksınız. Yasal haklarınızı kullanmak isterseniz de bu kişiye karşı kullanacaksınız.

Ayrıca ürünü aldığınız kişi ile irtibata geçip sanki ürünü size satmamış gibi kendi satıcısına başvurarak garanti sürecini sizin direktiflerinizle yönetmesini isteyebilirsiniz. Tabi bu aranızdaki güven ilişkisine bağlı bir durum. Sonrasında yaşanabilecek olumsuz durumlarda da yine yasal haklarınızın kullanabilirsiniz tabi.

Ürünü 8k ya alıp size 6k'ya satmış olsa bile olası bir fiyat iadesi durumunda ürünün zilyetliği ve mülkiyet hakkı (kısa tüm hakları) size geçmiş olduğu için paranın tamamını da size vermesi gerektiğini düşünüyorum.​
Bende bu şekilde düşünüyorum aydınlatıcı yorumunuz içinde çok müteşekkirim.

Aynı durumu şu an yaşıyorum.

Garantiye kartı gönderdim. Arızalı deyip sıfır, farklı bir model ile değişim oldu. O geldi onda da başka bir sorun yaşadım. Sorunda sayılmazdı da benim gözümde. :D Neyse onu da gönderdim yine arıza dediler. Fatura Sinerji bilgisayara ait. Onlara durumu anlattım. Teknik servis, Sinerjiye iade onay belgesini gönderdi. Sinerji'de adamın mailine durumu anlatan bir mesaj attı beni etiketleyerek. Adam görüp onay verirse bana yapılacak iade. Ama cevap vermezse bilemiyorum. Göreceğiz.

Fatura firması ile konuşup, durumu anlatın sizde. Fatura sahibi ile irtibat halindeyseniz direkt ona anlatın durumu.

Yeni konular

Geri
Yukarı