2. el ekran kartının kartını iade etmek

Arkadaşlar 2. el ekran kartı aldım kartta coil whine mevcut. Bu sebepten garantiye göndermek istiyorum. Garantiden iade çıkar ise parayı ona aktaracaklar ve bana aktarmama durumunda yani para yatınca aldığım şahıs bana vermezse ona karşı dava açabilir miyim?
Kartı aldığıma dair havale dekontum ve açıklamada 2. el aldığıma dair not düşmüştüm.
Ayrıyeten kartın fatura bedeli 8 bin küsur ben 6 bine aldım iade olursa 8 bini vermeyip sadece 6 bine sattığı fiyatı verip 2 bini cebe indirme gibi hakkı var mı satın aldığım şahsın?

Adam 2 bini cebe indirmiş olmuyor ki tabii ki sana paranı geri verip kalan parayı kendisi alacak normal olan o değil mi zaten?

Arkadaşlar 2. el ekran kartı aldım kartta coil whine mevcut. Bu sebepten garantiye göndermek istiyorum. Garantiden iade çıkar ise parayı ona aktaracaklar ve bana aktarmama durumunda yani para yatınca aldığım şahıs bana vermezse ona karşı dava açabilir miyim?
Kartı aldığıma dair havale dekontum ve açıklamada 2. el aldığıma dair not düşmüştüm.
Ayrıyeten kartın fatura bedeli 8 bin küsur ben 6 bine aldım iade olursa 8 bini vermeyip sadece 6 bine sattığı fiyatı verip 2 bini cebe indirme gibi hakkı var mı satın aldığım şahsın?
Kulaklıkta benzer bir durum yaşadım adamı gözün tutmuyorsa garantiye yollama çünkü tüm süreçle o ilgilenecek bilgin olsun bıkıp seni aradan çıkartıp parayı cukkalayabilir.

Adam 2 bini cebe indirmiş olmuyor ki tabii ki sana paranı geri verip kalan parayı kendisi alacak normal olan o değil mi zaten?

Maalesef teknolojik ürün iade olmuyor benim işlemcimi satmıştım giderken kırılmış adam iade talebi açtı ama red oldu.

Yapılan her sözleşme taraflarını bağlar. Bu sebepten sizin ürününüzle ilgili başvurmanız gereken taraf ürünü faturalı olarak satan satıcı değil ürünü size satan kişidir. Yazılı sözleşme olsun veya olmasın aranızda sözlü olarak yapılmış bir sözleşmenin varlığı su götürmez. Banka kanalıyla ödediğiniz bedel de ürünün bedeli zaten. Açıklamasını yazmanız da iyi olmuş. Dolayısıyla siz ürününüzde kusur olduğunu düşünüyorsanız satın aldığınız kişiye başvuracaksınız. Yasal haklarınızı kullanmak isterseniz de bu kişiye karşı kullanacaksınız.

Ayrıca ürünü aldığınız kişi ile irtibata geçip sanki ürünü size satmamış gibi kendi satıcısına başvurarak garanti sürecini sizin direktiflerinizle yönetmesini isteyebilirsiniz. Tabi bu aranızdaki güven ilişkisine bağlı bir durum. Sonrasında yaşanabilecek olumsuz durumlarda da yine yasal haklarınızın kullanabilirsiniz tabi.

Ürünü 8k ya alıp size 6k'ya satmış olsa bile olası bir fiyat iadesi durumunda ürünün zilyetliği ve mülkiyet hakkı (kısa tüm hakları) size geçmiş olduğu için paranın tamamını da size vermesi gerektiğini düşünüyorum.​

Yeni konular

Geri
Yukarı