9. Sınıf 38-56 Ortalama ile Sınıf Geçme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır anlamıyorum nasıl 38 ortalama olabilir ki? Arkadaşım her sınavdan 10 falan mı alıyorsun? Nasıl oluyor bu idrakım almıyor benim!?
Yani en kötü 50 olur 60 olur, 38 nedir ya
Ha, TEOG gibi saçma sapan ve bir o kadar kolay bir sınav yaparsanız eğitim sisteminde, bu tipte öğrenci yetişir işte.
Kardeşim öyle demekle olmuyor insanın başına her şey gelebilir biraz bakış açını değiştir !

Benimde başıma aynısı gelmişti yorumlarını okudum, bu da demektir ki bir kişi değil bir nesil yapıyor aynısını.
Ne gelebilir arkadaşım, zaten başımıza birşeyler gelmesin diye okuyoruz.
Kusura bakmayında 38 ortalama alan adamı savunmam ben burada.
Herşey okulda değil!
38 ortalamaya sahip olsam bugün okulu bırakırım. Üniversiteden ne gibi bir beklentim olsun ki?
Gider bir işte ustalaşır ekmeğimi o şekil kazanırdım.

Kardeşim şimdi toplam ortalaman 47 bir de dil anlatım dersinden geçtinmi o önemli eğer dil anlatımdan geçmediysen ortalaman 60 olsa bile geçemezssin. Sana tavsiyem birçok okulda kurtarma sınavları oluyor onlara mutlaka katıl ve bu sınavlarda Matematik İngilizce dilanlatım derslerinden 70 üstü almaya çalış he oldu ki kaldın hiç ümidini kesme önünde 1 sene daha var bu sene arkadaş ortamın olmayacak Bu da derslerini engellemiyecek inanki 2.sene derslerin çok daha iyi olacaktır bu durumu yaşamış biri olarak söylüyorum
Kardeş dil anlatım Matematik edebiyat 50 üzerinde. Geçer miyim sence?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yönetmeliğe göre ilk dönem 50 den düşük ise 2 dönem 70 alman gerek (Tabi dil anlatım dersin 2 ve altı olmamalı.)

Yönetmeliğe göre ilk dönem 50 den düşük ise 2 dönem 70 alman gerek (Tabi dil anlatım dersin 2 ve altı olmamalı.)
İlk dönem ile ikinci dönemin toplamı 100 ediyorsa geçiyor, senin dediğin eğer 30'dan daha aşağı bir ortalaması varsa o zaman geçerli.

Arkadaşlar ben 9. sınıfa gidiyorum. 1 dönem ortalamam 38, ikinci dönem ise hesapladım 56. Geçer miyim sınıf?
Ben geçen sene (9.siniftayken)1.donem 44 2.donem 56 alarak şimdi geçmiştim. Şu an 10. Sınıfa gidiyorum 9 ders girildi ortalamam 31 ama geçen seneye göre bu notlarım iyi bir de. D
Matematik'ten proje alıyorum. Hocalarla aram da iyi. Sizce 50 olur muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı