Ortalama İle Sınıf Geçme

aabbddss

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşalar ben bugün bir arkadaş ile iddiaya girdim ve iddia konusu şöyle; Benim arkadaşın 9.sınıf' dan 2 dersi fizik ve kimyası 1 idi fakat ortalaması 2.5 'un üzerinde olduğu için ortalama ile sınıf geçti 10.sınıfta ise geometrisi zayıftı ve yine ortalama ile geçti sizce bu sınıf tekrarımı yapar ,yoksa o dersleri vermesi mi gerek? Ben diyorum ki sınıf geçersin fakat 12 ye kadar yani diploma alabilmek için o dersleri vermen lazım diyorum o ise ortalama ile geçtiğim için vermesem de olur diyor bende hocalar dan önce size sorayım dedim. Yardımlarını bekliyorum, bu arada bir tepsi baklavasına girdik.

Hayır. Kesinlikle her dersten sınava girmesi gerekir. 1 olan 1 dersi varsa dahi sınava girer. İlkokul daydı o sistem. Lisede işler değişiyor. Benimde alttan 2 dersim var onların sınavına girmem gerek. İsterse ilk dönem 5 ikinci dönem 1 olsun yine de olmuyo. Sınava girecek yani.

Yahu bende ortalama ile geçtim. Ancak o derslerden sorumluyum. Sorumluluk sınavı bu yüzden. Kaç kez araştırdım. 9. sınıfta 3 zayıf hakkın 10. sınıfta 2 11. sınıfta ise 1 zayıfla geçme hakkın var. Ancak örneğin senin 9. sınıfta 2 zayıfın var diyelim bu dersleri yapılan sorumluluk sınavlarında vermek zorundasın. Sınıfı geçersin ancak o dersi verirsin. Sınıfta kalırsan ortalama yükseltme sınavına zayıfın varsa sorumluluk sınavına girersin. Hatta toplamda 6 dersten sorumlu olursan 11. sınıfta kalırsın. O dersleri vermen gerekir. Ortalaman 2,50 olsa zayıf hakkını da doldurmadığın zaman sadece sınıfı geçersin. Sorumluluk sınavlarına girip o dersleri vermek zorundasın.

10. sınıfta zayıfım vardı ve ortalama ile geçtim, ne bir sınava girmeme gerek kaldı nede başka bir şey. O nasıl oldu ?
Bende ilk defa geçen sene son dönem araştırmak zorunda kaldım. Sınava falan girmeme gerek kalmadı benim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı