9. Sınıf Sınıfta Kalmaktan Korkmak

Cagdas52

Decapat
Merhaba arkadaşlar, ben mesleki ve teknik anadolu lisesinde okuyan öğrenciyim. Sağlık okulunda
notlarım göz açıcı değil ve sınıfta kalmaktan nasıl korktuğumu anlatamam. Abim var, abim başka okulda endüstride sınıfta kaldı, okuyamadı ve ondan benimde çok korkum var. Çok korkuyorum, çalışıyorum ama fazla değil. N'olur ne yapmalıyım kalmamak için? Sınıfta kalmam inşallah bu notlarla. Ortalamam: 48.
öğretmenler korkutuyor sınıfa diyor kalıcaksınız arkadaşlarım benle dalga geçiyor kalıcaksın diye ve korkum daha fazla büyüdü çevremde motivasyon vericek tek kişi ailem
Not: Mesleki gelişimi 60 yaptım düzelttim. İngilizcem 52'ye düştü ve ortalaması 69 oluyor.

Adsız.png

Son düzenleme:
Haftada hangi dersi kaç saat gördüğünü bilemiyoruz bu şekilde. Bilsek bile hesaplaması işkence. Mümkünse mobil e-okul uygulaması ile ağırlıklı ortalamana bak. Ağırlıklı ortalaman 50'nin üstünde ise tek dert edeceğin ders edebiyat. O da baraj ders olduğu için. Ondan kalırsan sorumlu olursun seneye sadece sınavlarına girmek şeklinde dersi geçmeye çalışırsın. Ek olarak ilk dönem notun ne olursa olsun ikinci dönem ağırlıklı ortalaman 70 ise ilk dönem sorgulanmaksızın yılı geçebiliyorsun. Haftalık ders sayısı yüksek olan derslere ağırlık vermeye çalış. Hatta mümkünse ve başarılı bir iş çıkarabileceğini düşünüyorsan hocalarından ekstra ödev iste. Performans ödevi gibi, ama başkalarında olmayan sadece sende olan bir not. Kalmaktan da o kadar korkma. Ben lise ikinci sınıfta kalmama rağmen üniversite sınavında neredeyse matematikteki tüm soruları yaptım. Sen çalışırsan hocaların da azmini görüp kanaat notlarını performans notu üzerinden verip yardımcı olacaklardır. Kaldığım yıl derslere ve sınavlara bile girmememe rağmen ortalamam 41,48 idi. Performans notunun etkisini rahatlıkla görebilirsin.

Diğer dersler dede aynı şekilde hangi dersten kalırsan seneye tekrar sınavına girmen gerek

Yapaca
Merhaba arkadaşlar, ben mesleki ve teknik anadolu lisesinde okuyan öğrenciyim. Sağlık okulunda
notlarım göz açıcı değil ve sınıfta kalmaktan nasıl korktuğumu anlatamam. Abim var, abim başka okulda endüstride sınıfta kaldı, okuyamadı ve ondan benimde çok korkum var. Çok korkuyorum, çalışıyorum ama fazla değil. N'olur ne yapmalıyım kalmamak için? Sınıfta kalmam inşallah bu notlarla. Ortalamam: 48.
öğretmenler korkutuyor sınıfa diyor kalıcaksınız arkadaşlarım benle dalga geçiyor kalıcaksın diye ve korkum daha fazla büyüdü çevremde motivasyon vericek tek kişi ailem
Not: Mesleki gelişimi 60 yaptım düzelttim. İngilizcem 52'ye düştü ve ortalaması 69 oluyor.

Eki Görüntüle 356453
Sıkı bir şekilde ders çalışın. Herkese kanıtlayın, sınıfta kalmayacağınıza.
Düzeltme; ben ne yazdım az önce? Geri alıyorum hepsini.

Yeni konular

Geri
Yukarı