9. sınıfta 4 zayıf ile sınıfta kalınır mı?

Bizim bedenci parkur yapıyor ona göre puan veriyor, beden dersindeki aktifliğimize, giydiğimiz kıyafetlere ve davranışlara göre puan veriyor ve puan konusunda biraz cimri yani tilt birisi.
Seçmeliler ve bedenden kolay kolay kimse kalmıyor zaten hocam.

Seçmeliler ve bedenden kolay kolay kimse kalmıyor zaten hocam.

Haklısınız ama dersleri anlamıyorum geçen senede bu yüzden sınıfta kaldım bir de üstüne sayın canım bakanım yeni kurallar getirince daha da zorlaştı.

Müdürünüz yeni yönetmeliğe hakim değil sanırım yeni yönetmeliğe göre 9. sınıftaysanız(eğer sınıfta kaldıysanız ve 9. sınıfı ikinci defa okuyorsanız durum değişir) tek dönemde 3 dersten fazla dersten kalırsanız ortalamanız kaç olursa olsun sınıf tekrarı yapmanız gerekir.

Edit: Yönetmeliğin 58. maddesine bakabilirsiniz. Kaynak.

Şimdi linke baktım da 6 dersten kalınca yazıyor eski mi bu yeni mi?

Eski. En son 2016 yönetmeliği var.

Buyurun yeni yönetmelik:

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; yılsonu başarı puanı en az 50 olanlar, bulunduğu sınıfta başarısız oldukları en fazla 3 dersten sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.” alt sınıf dediği ortaokul mu?

Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; yılsonu başarı puanı en az 50 olanlar, bulunduğu sınıfta başarısız oldukları en fazla 3 dersten sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.” alt sınıf dediği ortaokul mu?
Hayır önceki sınıflardan bahsediyor. Örneğin bir öğrenci 11. sınıftaysa 9. ve 10. sınıftakiler de dahil olmak üzere 6 dersten fazla kaldıysa sınıf tekrarı yapar diyor. (yani benim anladığım bu 😀)

Hayır önceki sınıflardan bahsediyor. Örneğin bir öğrenci 11. sınıftaysa 9. ve 10. sınıftakiler de dahil olmak üzere 6 dersten fazla kaldıysa sınıf tekrarı yapar diyor. (yani benim anladığım bu 😀)

9. sınıfta 2 dersten kaldım 10. sınıfta 3 dersten kaldım. 11. sınıfta da 2 dersten kalırsam sınıfta mı kalıyorum? Bu nasıl saçmalık. Canım bakanımı tebrik ediyorum küçüklükte ne yaptılarsa acısını bizden çıkarıyor.

Hocam ben de meslek lisesinde okudum ve ben de ilk başta hiçbir şey anlamıyordum biliyorum şu anda çok zorluyor fakat zaten o seviyede biraz daha durunca alışacaksınız ve üstüne düşmeniz lazım sınıf tekrarı yapmışsınız zaten görmüş olmanız lazım aklım almıyor değil de daha çok umurumda değil demeniz lazım eğer sıkıntınız varsa rapor alın farklı sınav yapsınlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı