9. sınıfta çok çalışmak lazım mı?

Ben 9. sınıftayken yurtta kaldığım için sınıfı geçsem yeter derdindeydim çünkü adapte olamamıştım. Bana kalırsa zor bir sene ama çalışana kolay. LGS deki kadar stres yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

Selamlar dostum, lise son dışında her yıl yatmış bir kişi olarak (10.sınıfta dershaneden de atıldığımı hesaba katarak) 12.sınıfta gerçekten çok büyük bir hata yaptığımı fark ettim. Öncelikle kesinlikle çalışmalısın, günde 3-4 saat demiyorum en azından 1 saat 1.5 saat düzenli çalışmaktan vazgeçme. Dersi dersinde dinle yapabiliyorsan kitap veya paragraf çöz zamanla, çok yararını görüceksin emin ol. Özetlemek gerekirse sana liseye geçtin artık rahatsın diyenlere aldanma, lise notların üniversiteye geçerken çok işine yarayacak.

İlerde hangi bölümü seçeceksen o derslere ağırlık ver ama diğer dersleri de boşlama haftada 2 saat tekrar yeterli olur 11.sınıfa kadar

9.sınıf zor mu? Oyun oynamaya vakit olacak mı? LGS'ye çalışır gibi mi çalışacağız? (Anadolu lisesi öğrencisiyim)

Vaktin olur gerekli tekrarlarını yap sana tavsiyem sınavlara çalışmaya 2 hafta önceden falan başla ortalamanı yüksek tut bende 10.sınıfa geçiyorum 9.sınıfta bunları yapsan yeterli çok da kasmana gerek.

Geri
Yukarı