9.sınıftan hiçbir şey anlamadım

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
Öncelikle merhabalar. Lise 1'e uzaktan eğitimle girdik. Sonuna kadar da böyle devam edecek gibi. Bu süreçte sınav olduk falan derken ben orta notlar alsam da 2.dönemin konularını hiç, 1.dönemin konularını ise çok az anladım. Bu çok kötü bir eksi üniversite sınavı için. Hem konuşma terapistine gitmeye çalışıyorum hem eğitime girmeye çalışıyorum bu ailem ve benim için zor oluyor. Araya etüt falan da girerse bayağı maddi durum istiyor. Siz ne önerirsiniz? Ben 9.sınıfı tekrar okumak ya da kalmak istiyorum. Hiçbir şey aklımda kalmadı. Edit: kekeme olduğum için de hocaya soru soramıyorum.

Öncelikle merhabalar. Lise 1'e uzaktan eğitimle girdik. Sonuna kadar da böyle devam edecek gibi. Bu süreçte sınav olduk falan derken ben orta notlar alsam da 2.dönemin konularını hiç, 1.dönemin konularını ise çok az anladım. Bu çok kötü bir eksi üniversite sınavı için. Hem konuşma terapistine gitmeye çalışıyorum hem eğitime girmeye çalışıyorum bu ailem ve benim için zor oluyor. Araya etüt falan da girerse bayağı maddi durum istiyor. Siz ne önerirsiniz? Ben 9.sınıfı tekrar okumak ya da kalmak istiyorum. Hiçbir şey aklımda kalmadı. Edit: Kekeme olduğum için de hocaya soru soramıyorum.

Bence tekrar okumak gibi bir şey düşünme, ya da 9 ve 10. sınıfta böyle şeylere çok takılma diyeyim, sonuç olarak sınava 12. sınıfta giriyorsun ve önünde eksiklerini kapatman için 3 sene daha var, tavsiyem 9.sınıf konularını YouTube'dan video aracılığıyla izlemen ya da kitaptan da çalışabilirsin ama kesinlikle sadece dersler öğretmenler ile öğrenilir gibi bir düşünceye kapılma.

Bence tekrar okumak gibi bir şey düşünme, ya da 9 ve 10. sınıfta böyle şeylere çok takılma diyeyim, sonuç olarak sınava 12. sınıfta giriyorsun ve önünde eksiklerini kapatman için 3 sene daha var, tavsiyem 9.sınıf konularını YouTube'dan video aracılığıyla izlemen ya da kitaptan da çalışabilirsin ama kesinlikle sadece dersler öğretmenler ile öğrenilir gibi bir düşünceye kapılma.
Önce konuşmamla mı ilgilenmek lazım? Çünkü kekeme olduğum için merak ettiğim ya da cevabını bilsem bile hocaya söyleyemediğim cümleler var. Performans notum bu yüzden düştü.

Önce konuşmamla mı ilgilenmek lazım? Çünkü kekeme olduğum için merak ettiğim ya da cevabını bilsem bile hocaya söyleyemediğim cümleler var. Performans notum bu yüzden düştü.
Bana kalırsa 9 ve 10 da rahat ol konuşmanla ilgilen birazcık daha hayatını yaşa diyeyim, 11.sınıfa geldiğin zaman 11.sınıfta tyt'yi bitir 12. Sınıfta ayt'yi bitirirsin. Ben şuan 11. Sınıfta olarak henüz yeni yeni çalışmaya başlıyorum, ama keşke sene başında başlasaydım diyorum bir yandan da. Şuan yazılılara pek önem vermiyorum genelde şimdiye kadar hep son gün çalıştım yazılıya, ama sana bunu önermiyorum kesinlikle, sonuçta okul ortalaması üniversite sınavına etki ediyor. Ne kadar yüksek o kadar iyi.

Eğer bütün sınavların bittiyse 9.sınıfı YouTube'dan 0'dan dinlemelisin bence. Kendine bir program oluştur aynı okul dersine giriyormuş gibi YouTube'dan videoları aç izle, test çöz, konuyu tekrarla. Tabi hiçbir şey bilmediğini söylediğinden varsayarak öğretmenlerinden bir şey anlayamazsın diye düşünüyorum ve dinlesende anlamazsın bence o yüzden EBA'dan veya Zoom'dan derse girip zaman kaybetme kendi programına odaklan. Okulun dersleri arkada açık kalsın derste olduğun gözüksün en azından.
Kitap okumayı aksatma. 9sınıf temelindir senin 10 11 12'yi 9'da öğrendiğin bilgiler üzerine inşaa edeceksin. Önemsiz/kolay bir yıl diye kenara atma bence. İlerede bilgi eksiğin çıkarsa bil ki buradan gelir.
Eğer YouTube'dan hiç ders dinlemediysen kanal tavsiyesi verebilirim sayısal dersler için.

Ben de bu sene uzaktan eğitimden bir şey anlamadım öğretmenlerimden. Kendime yol aradım en iyisi YouTube oldu neden YouTube diye sorarsan hem anlamadığın yeri sarıp baştan isteğin kadar izleyebiliyorsun hem işin mi çıktı kapat işin bitince otur kaldığın yerden izle gayet iyi oluyor. Ek olarak yorumlarda vs. başkalarıyla fikir alışverişi yapabiliyorsun.
Sorun varsa elimden geldiğince yardımcı olurum :)

Tekrar okuma, liseyi bitir mezun olunca lise falan yokken 1-2 sene üniversiteye kendin hazırlan. Emin ol çok rahat edersin. 9. sınıf konularını YouTube videolardan izle derim. Ciddiyim Lise hocaları çok alelade anlatıyor. YouTube'da birkaç hoca var ders anlatan, cidden her şeyi çok rahat kavrarsin. Ben universitede structure dersi için integrali sonradan o videoları izleyerek adam akıllı öğrendim.
Lise eğitimi çöp. Kendin daha iyi öğrenirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı