9 Yıllık Uğraş Sonrası Gelen Fiber

Bugün 3 üst sokağımda, 2-3 koskoca makara, t-7 erişim kabinin yanında bir şeyler konuşuyorlardı. Yaklaşıyor yaklaşmakta olan :)
6B4989EF-38CB-4313-A185-9B67348F4BDE.jpeg

Daire kapımın önüne kadar 3 hafta önce sarı fiber optik kablosunu çekmişlerdi. Dün fiber sonlandırma cihazını da takarak işlemin bittiğini hafta içinde oturduğum siteye toplu şekilde TT modemi dağıtılacağını dile getirdiler. Ben de sivrilik yapmamak maksatıyla "TT firmasını kullanmayacağım" gibisinden bir çıkış yapmak istemedim. Ama bunu dayatırcasına söylemlerde bulunmalarını anlamadım. Bu tür bir şey yaşayan oldu mu?

Siz ne tavsiye edersiniz? @Ulunay

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-10-25 at 16.18.04.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-25 at 16.18.04.jpeg
    58,5 KB · Görüntüleme: 72
@karadayiii Abonelik başlatmadan modem veremez. Eğer bir dayatma yaparlarsa müdürlüğe kadar gidip şikayetçi olacağınızı belirtin. Sesleri çıkmaz.

Hangi firmadan hizmet almak istiyorsanız arayıp işlemleri başlatın derim.

Bu ara o şeye hassas davranılması gerekiyor. Masanın arkasında bulunan duvara montajlayın derim. Hafif olduğu için çift taraflı bant işinizi görür.

@karadayiii Abonelik başlatmadan modem veremez. Eğer bir dayatma yaparlarsa müdürlüğe kadar gidip şikayetçi olacağınızı belirtin. Sesleri çıkmaz.

Hangi firmadan hizmet almak istiyorsanız arayıp işlemleri başlatın derim.

Bu ara o şeye hassas davranılması gerekiyor. Masanın arkasında bulunan duvara montajlayın derim. Hafif olduğu için çift taraflı bant işinizi görür.
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Şu kadar fazla ek pay bıraktıkları için aboneliği yapıp modemi bağladıktan sonra masa altına koymayı planlıyordum fakat dediğiniz gibi duvara sabitlemek daha mantıklı gibi.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-10-25 at 16.47.07.jpeg
    WhatsApp Image 2020-10-25 at 16.47.07.jpeg
    90,7 KB · Görüntüleme: 68
Biz burada konuşuyoruz, ediyoruz ama şöyle bir acı gerçek var. Bu ülkede çoğu insan, bırakın fiberi 50 Mbps internete razı. Şayet böyle bir hızım olsa sürekli gidip ilçe müdürlüğünde uğraşmam bile. Ama 5-6 Mbps hız olunca uğraşmak zorunda kalıyorsun işte :)

Biz burada konuşuyoruz, ediyoruz ama şöyle bir acı gerçek var. Bu ülkede çoğu insan, bırakın fiberi 50 Mbps internete razı. Şayet böyle bir hızım olsa sürekli gidip ilçe müdürlüğünde uğraşmam bile. Ama 5-6 Mbps hız olunca uğraşmak zorunda kalıyorsun işte :)
Maalesef, gerçekler yazdığınız gibi.

Uzun süre ADSL 4 Mbps kullandım. Ardından 10-13 arası almaya başladım ve sonunda fiber geldi.

Oradan geçen fiberde sizin kullanımız için boşta lif var mı? Fiber geçmesi tek başına anlam ifade etmiyor.

Memlektim diye övmek amaçlı yazmıyorum, zaten pek insanını sevmem ama Yozgat girişinden itibaren tarla kenarlarından giden fiberleri görmek mümkün.

Sokağı boş verin tarla kaldı mı?

Sokağı boş ver köy ve tarla kaldı mı? Hepsini bitirdiler güzelim ülkemde :(.

Perşembe günü TT tarafından arandım, eve ekip yönlendirdiler 😃

Gelen arkadaşlar bina holüne kablo kanalı geçilmesi gerekli deyip gittiler, pek anlam veremedim. Bügün tekrar arandım, kazı ve kablo için ekip boru sordu. Anladığım kadarıyla menhol kaldırımın altında kalmış. Susta ile kanalları kontrol ettiler. Kaldırım altında kalan kısım için ekip tekrar farklı ekibin geleceğini söylediler.

Konu ilerledikçe fotoğraflar eklenip güncellenecek.

Darısı yıllardır ADSL kullanıp yatırım bekleyen kullanıcılara...

Heyecandan fotoğrafı düzgün çekememişim 😂 Fotoğrafta fiber makarası gibi görünüyor olmasına karşın o sadece sustaydı 🙂

Eki Görüntüle 482378
Hala alt yapım yok keşke ADSL olsa İREMNET kullanıyorum fiber falan hayal:( 6 yıldır ne gelen var ne giden bu 20.ci başvuru. Ben gidip tekrar ağlıyom.

Geri
Yukarı