A-101 iş görüşmesi için tavsiye önerisi

ArdaHD

Kilopat
Daha fazla  
Bugün A-101'e başvuru yaptım. 1 saat içinde falan döndüler ve yarın görüşmeye çağırdılar. Evime de yakın olduğu için burada çalışmak çok mantıklı geldi. Bu sene açıktan üniversite okumaya başladım. Bunu onlara söylediğimde sıkıntı yaparlar mı? Sonuçta sınav zamanlarım 1,2 saatliğine de olsa izin almam gerekecek. Doğru düzgün iş bulamadım maalesef hep uzakta ve ağır işlere denk geldim. O yüzden 2 seneliğine de olsa üniversitem bitene kadar burada çalışmayı düşünüyorum. Onun dışında bilmem gereken tavsiyeniz var mı? Hiç tecrübem yok bu iş görüşmeleri hakkında.

Eğer izin alman gerekecekse dürüst ol baştan söyle. 1, 2 saate müsaide ederlerse güzel. Başka bir şey söyleyemiyorum benim de bilgim yok malissef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün A-101'e başvuru yaptım. 1 saat içinde falan döndüler ve yarın görüşmeye çağırdılar. Evime de yakın olduğu için burada çalışmak çok mantıklı geldi. Bu sene açıktan üniversite okumaya başladım. Bunu onlara söylediğimde sıkıntı yaparlar mı? Sonuçta sınav zamanlarım 1,2 saatliğine de olsa izin almam gerekecek. Doğru düzgün iş bulamadım maalesef hep uzakta ve ağır işlere denk geldim. O yüzden 2 seneliğine de olsa üniversitem bitene kadar burada çalışmayı düşünüyorum. Onun dışında bilmem gereken tavsiyeniz var mı? Hiç tecrübem yok bu iş görüşmeleri hakkında.

Eski bir A101 çalışanı olarak orada işe başlamanı tavsiye etmem. Amelelik yaptırıyorlar bildiğiniz. Eğer kararlıysanız görüşme sırasında izin konusunu bahsetmenizi tavsiye ederim.

Zincirlerin market sorumluları pek insiyatif alacak tipler olmuyor genelde, tabii sen yine de sor. Uzaktan okurken en iyisi yerel marketlerde, mağazalarda çalışmak diye düşünüyorum tecrübeyle sabit.

Bir fabrikada da çalışsa aynı şey olacak. Yine de siz tecrübeli olarak fikiriniz önemli.

Çalışmak her zaman iyidir fakat başka bir perakende marketçilik mağazasına yönelmesini tavsiye ederim. Ayrıca şunu ekleyeyim A101 biraz şans işi MS'n ve BS'n iyiyse rahat edebilirsin.

Çalışmak her zaman iyidir fakat başka bir perakende marketçilik mağazasına yönelmesini tavsiye ederim. Ayrıca şunu ekleyeyim A101 biraz şans işi ms'n ve bs'n iyiyse rahat edebilirsin.

Evet çalışma şartları ağır olacaktır. Ama bir süredir düzgün işe denk gelemedim. Mesela bir ara 2 günlüğüne hamallık yaptım 9 saat okulda eşya taşıttılar çok zor gelmişti. En azından deneme amaçlı girmeyi düşünüyorum. Evime de çok yakın olduğu için yol masrafım bile olmayacak. Daha iyi şartlarda iş bulursam ona geçerim tabii ki de. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Zincirlerin market sorumluları pek inisiyatif alacak tipler olmuyor genelde, tabii sen yine de sor. Uzaktan okurken en iyisi yerel marketlerde, mağazalarda çalışmak diye düşünüyorum tecrübeyle sabit.

Eğer izin alman gerekecekse dürüst ol baştan söyle. 1, 2 saate müsaide ederlerse güzel. Başka bir şey söyleyemiyorum benim de bilgim yok malissef.

O zaman yarın bahsederim mutlaka sonradan sıkıntı çıkartmasınlar. Teşekkür ederim.

Hocam bende başvurmayı düşünüyorum ama sınav izni vermeyebilirler diye endişeliyim siz ne yaptınız mülakat nasıl geçti.

Hocam bende başvurmayı düşünüyorum ama sınav izni vermeyebilirler diye endişeliyim siz ne yaptınız mülakat nasıl geçti.

Hocam ilk gittiğim A-101 birkaç kişiyle daha görüşüp haber veririm dedi fakat geri dönüş yapılmadı. Başka şubeyle görüştüm onayladılar. Açık üniversite okumamı sorun yapmadı izin konusunda esneğiz dedi. Tabii bazen fazladan çalışmak zorunda kalıyoruz o yüzden fazla çalıştığın saatleri işin olunca izin olarak veririz dedi. Maalesef sağlık raporumda sıkıntı çıktı alınmayabilirim o yüzden. Şu an beklemedeyim. Yani gittiğiniz yere göre değişir bunu onlara belirtin.

Geri
Yukarı