A101'den ürün çalınca neler olabilir?

Gülmekten öldüm. Melih (16), biz bu tekniği troll flood yazarken kullanırız dostum. Çaldım de geç insanlar yiyecek değil ya seni.

Bende bir aralar çalışmıştım ama hiç denk gelmedim hırsızlık olayına.

Ama şahit olmuştum. Yine 101'den alışveriş yaparken 3-4 tane çocuk toplam 13 adet Redbull+Cips çalmışlar. 13 Adet! Çocuk dediklerim 15 yaşında falan. Müdür galiba bayağı azarlayıp orada fotoğraflarını çekti. Bildiğim kadarıyla böyle gruplar oluyor. Hırsızların fotoğrafları çekinip oraya atılıyor ki başka şubeye girdiği zaman güvenlik amacıyla izlenebilsin, denetlenebilsin. Sonra çocukların ailelerini aradılar bide polis çağırdılar. Zaten tam dibinde Polis Şubesi olduğu için hemen geldi polisler.

Kuzeniniz dua etsin Polis çağırmamışlar. Ayıptır günahtır. O para kasiyerlerin maaşından kesiliyor. Adam ay sonu evini zor geçindiriyor zaten bize sizin çaldıklarınızın parasını mı ödeyecek? Keşke Kuzeninize en azından 150-200 TL civarı bir para verilseydi ya da ailesine. Ailesine söylenmemesi bile hata. Küçük yaştan "aa bunlar söylemiyor, böyle böyle" deyip alışkanlık haline getirebilir. Yılanın başını küçükken ezmen lazım. Hayır 1 adet çalsa hadi tamam derim de 4 adet ne be? Bu kadar mı aç gözlü, bu kadar mı doyumsuzsun?

Ama şahit olmuştum. Yine 101'den alışveriş yaparken 3-4 tane çocuk toplam 13 adet Red Bull+cips çalmışlar. 13 adet! Çocuk dediklerim 15 yaşında falan. Müdür galiba bayağı azarlayıp orada fotoğraflarını çekti. Bildiğim kadarıyla böyle gruplar oluyor. Hırsızların fotoğrafları çekinip oraya atılıyor ki başka şubeye girdiği zaman güvenlik amacıyla izlenebilsin, denetlenebilsin. Sonra çocukların ailelerini aradılar bir de polis çağırdılar. Zaten tam dibinde polis şubesi olduğu için hemen geldi polisler.

Kuzeniniz dua etsin polis çağırmamışlar. Ayıptır günahtır. O para kasiyerlerin maaşından kesiliyor. Adam ay sonu evini zor geçindiriyor zaten bize sizin çaldıklarınızın parasını mı ödeyecek? Keşke kuzeninize en azından 150-200 TL civarı bir para verilseydi ya da ailesine. Ailesine söylenmemesi bile hata. Küçük yaştan "aa bunlar söylemiyor, böyle böyle" deyip alışkanlık haline getirebilir. Yılanın başını küçükken ezmen lazım. Hayır 1 adet çalsa hadi tamam derim de 4 adet ne be? Bu kadar mı açgözlü, bu kadar mı doyumsuzsun?

Çalmışken neden 1 tane ile yetinsin? Zorunlu olduğundan değil keyfinin kahyasından çalmış.

Durum güncellemesi: Ailesine haber vermişler ailesi dondurmaların parasını ödemiş ailesi de melih e kızmışlar sonra melihte tövbe etmiş olay kapanmış dediğim gibi olay polise gitmemiş sadece fotoğrafını çekmişler ama bir şey olacağını sanmam ama fotoğrafı da zaten tedbir amaçlı çekmişlerdir ya da ileride bir daha yaparsa polise kanıt vermek için (zamanında biz uyardık falan demek için ) böyle bir hata ki yapmaz dersini iyi almış parasını da ailesi ödemiş büyük ihtimalle uzunca bir süre ailesi ve kendisi A101'e girmez olay da böyle kapanacak zannedersem hırsızlık yapmayı düşünen genç kardeşlerim var ise yapmayın kuzenimden örnek vereyim çok küçük düşürücü bir şey belki bu kadar soğukkanlı davranmazlar hayatınız kararabilir o yüzden yapmayın ne olursa olsun.

Ama şahit olmuştum. Yine 101'den alışveriş yaparken 3-4 tane çocuk toplam 13 adet Red Bull+cips çalmışlar. 13 adet! Çocuk dediklerim 15 yaşında falan. Müdür galiba bayağı azarlayıp orada fotoğraflarını çekti. Bildiğim kadarıyla böyle gruplar oluyor. Hırsızların fotoğrafları çekinip oraya atılıyor ki başka şubeye girdiği zaman güvenlik amacıyla izlenebilsin, denetlenebilsin. Sonra çocukların ailelerini aradılar bir de polis çağırdılar. Zaten tam dibinde polis şubesi olduğu için hemen geldi polisler.

Kuzeniniz dua etsin polis çağırmamışlar. Ayıptır günahtır. O para kasiyerlerin maaşından kesiliyor. Adam ay sonu evini zor geçindiriyor zaten bize sizin çaldıklarınızın parasını mı ödeyecek? Keşke kuzeninize en azından 150-200 TL civarı bir para verilseydi ya da ailesine. Ailesine söylenmemesi bile hata. Küçük yaştan "aa bunlar söylemiyor, böyle böyle" deyip alışkanlık haline getirebilir. Yılanın başını küçükken ezmen lazım. Hayır 1 adet çalsa hadi tamam derim de 4 adet ne be? Bu kadar mı açgözlü, bu kadar mı doyumsuzsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı