A22 vs M.22 vs M21

Önerinizle izledim videoyu, teşekkürler.. Kamera performansı hiç fena değil ama 720p ekran düşündürücü, çünkü oyun oynamıyorum, film, video izleme ihtimalim daha yüksek. Bir de merak ettiğim konu oyun oynamayan biri için 64gb dahili hafıza uzun vadede yeterli olur mu?
Çok uygulama yüklersen 64GB yeterli olmaz. Dediğim gibi ekranı canlı gözle kendin görmen lazım. Bütçeyi biraz daha yükseltirsen M32 alabilirsin. Ekran, depolama, RAM ve kamera olarak daha iyi bir model. M32 ve A22 kamera incelemeleri için GSM Arena sitesine bakabilirsin. En detaylı incelemeyi onlar yapıyorlar.

A22 almayı düşünüyorsanız bir mağazada A32, A52 gibi FHD+ bir telefonla yan yana koyup ekranını görmeden almayın. Bence çok büyük fark vardı ama belki sizin gözünüzü rahatsız etmeyebilir. Kendi gözünüzle görün mutlaka.

M22 için de aynısı geçerli. Mağazalarda bulamazsınız ama ekranı A22’yle benzer.
Ben M21 aldım 1 ay önce kameradan fazla bir şey beklemeyin gördüğüm eksiklikleri söyleyeyim parmak izi telefonun arkasında cidden bilmiyordum alıken sevmediğim bir özellik.
Ön kamerada Zoom yok
Normal kameralardan da fazla bir şey beklemeyin.
Uygulamalara kilit koyma yok.
64 GB
Kendiliğinden ekran kaydı yok.
Oyun deneyimi olarak PUBG de HD ve renkli ayarlarda oynuyorum arada bir kasyor gibi ama çoğunlukla stabil, ama tabii ki de rakipleri olarak gösterdiğiniz telefonlardan daha iyi olduğunu düşünüyorum, hafızayı kart alarak arttırabilirsiniz ama çözünürlüğü değil
Telefon çoğunlukla yetiyor ama ben sizin yerinizde olsam almazdım A32 veya Redmi Note 10s e bakın onlar daha iyi bir seçim olur.
Kamerası fiyatına göre gayet iyi. Kasım’da 2300 TL’ye satılıyordu bu cihaz, beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Parmak izinin arkada olduğu sadece ürün fotoğraflarına baksanız bile görünüyordu aslında ama gözden kaçmış. Yanda olsa tabii daha iyi olabilirdi ama yine de ekran altında olmasından iyidir. Hem maliyeti artırıyor hem de fiziksel sensörler kadar iyi çalışmıyor.

Bu fiyat seviyesinde çoğu model 64GB. Sizin de belirttiğiniz gibi MicroSD kartla artırılabiliyor en azından :)

A32 ve Note 10S’e bütçe artıramayabilir. Son baktığımda 1000 TL’den fazla fark vardı. Artırırsa ne âlâ :)

Son düzenleme:
A22 almayı düşünüyorsanız bir mağazada A32, A52 gibi FHD+ bir telefonla yan yana koyup ekranını görmeden almayın. Bence çok büyük fark vardı ama belki sizin gözünüzü rahatsız etmeyebilir. Kendi gözünüzle görün mutlaka.

M.22 için de aynısı geçerli. Mağazalarda bulamazsınız ama ekranı A22'yle benzer.

Kamerası fiyatına göre gayet iyi. Kasım'da 2300 TL'ye satılıyordu bu cihaz, beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Parmak izinin arkada olduğu sadece ürün fotoğraflarına baksanız bile görünüyordu aslında ama gözden kaçmış. Yanda olsa tabii daha iyi olabilirdi ama yine de ekran altında olmasından iyidir. Hem maliyeti artırıyor hem de fiziksel sensörler kadar iyi çalışmıyor.

Bu fiyat seviyesinde çoğu model 64 GB. Sizin de belirttiğiniz gibi microsd kartla artırılabiliyor en azından :)

A32 ve Note 10S'e bütçe artıramayabilir. Son baktığımda 1000 TL'den fazla fark vardı. Artırırsa ne âlâ :)

Hocam ben zaten karşılaştırdıkları A22 ve M.22 cihazlarından M21'in daha iyi olduğunu söyledim en azından bana göre ama aldıktan sonra eksikliğini hissedecekleri başlıca şeyleri yazdım üstüne para koyup daha iyilerini almanın daha iyi olabileceğini söylüyorum tabii ki de bu fiyat segmentinde özellikleri gayet iyi.

Hangisini tercih ettiniz?

M32 aldım ve beni bayağı tatmin etti kamerası bayağı iyi gece modu çok ya iyi performansı yok ama iş görüyor ön kamera muazzam ama hissiyat olarak çok güzel Hepsiburada'dan aldım orada oyuncak gibi dandik bir görünümü vardı ama asla öyle değil ve PUBG kasma yok ama çok da uzun oynamadım baktım öyle ve oyun güncelse 30 40 saniye bile sürmeden çok hızlı bir şekilde açılıyor telefon bayağı akıcı aktif kullanmama rağmen şu 2 gündür şarjı 6 7 saatte 100'den 40'a falan iniyor benim işimi görüyor açıkçası Asphalt 9 oynuyorum Full grafikte grafiklerin ve animasyonların yoğun olduğu yerde kasmalar oldu ama genel olarak kimi kullanıcıya göre orta segment bana göre J7 Pro'dan geçtiğim için çağ atladım öyle söyleyeyim.

Kral bana 6 bin TL'ye kamerası güzel bir telefon sallasana sosyal medya için falan. Tasarimda güzel olsa iyi olur.
https://www.hepsiburada.com/samsung...reQE7EJF_IZ9KnOWKhRoCe8UQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-a52-128-gb-samsung-turkiye-garantili-p-HBCV0000032V30

Tavsiyem M52. İşlemcisi A52'den daha iyi. A52'nin ise kamerasında OIS artısı var. Kamera olark OIS dışında neredeyse aynılar. Video önemli ise A52 değil ise M52.

Kamera olark OIS dışında neredeyse aynılar. Video önemli ise A52 değil ise M52.
Sensör farkı da var. Aynı değiller. İkincisi OIS sadece videoya etki etmez, doğrudan fotoğraf performansını da etkiler.

A52 kamera için en mantıklı tercih.

Sensör farkı da var. Aynı değiller. İkincisi OIS sadece videoya etki etmez, doğrudan fotoğraf performansını da etkiler.

A52 kamera için en mantıklı tercih.

Ben kullanıcı yorumları ve karşılaştırmalara göre yorum yaptım. OIS dışımda pek bir fark anlamamış millet.

Bir de A52'deki OIS videoda bile sadece belli ayarlarda etkin oluyor.

Geri
Yukarı