ABD hakkında ne düşünüyorsunuz?

"ya kanzi amerikaya sallarım ama windows ve android kullanmak zorunluluk ya🤓" eğer amerikayı sevmiyosanız Pardusu yüklesenize niye amerikaya sallayıp hemde para kazandırtıyonuz

kremlindeki boz ayı degilmiydi ya o
Tamam Amerikan kartalını yanından ayırmıyorsun anladık göze sokmana gerek yok. Paraya tapan bir devletin devlete ait olmayan yazılımını Amerikan malı olarak pazarlamanda akla mantığa zarar.

"Ya kanzi Amerika'ya sallarım ama Windows ve Android kullanmak zorunluluk ya🤓" eğer Amerika'yı sevmiyosanız Pardus'u yüklesenize niye Amerika'ya sallayıp hem de para kazandırtıyonuz.

Kremlindeki boz ayı degil miydi ya o

Rusya'da emperyalist ABD de emperyalist. Tabii ABD size göre çok masum bir liberal devlet özgürlükler cenneti.

Rusya'da emperyalist ABD de emperyalist. Tabii ABD size göre çok masum bir liberal devlet özgürlükler cenneti.
Özgürlüğün fazlası bir yerde özgürlüğe zarar ki toplumun hissizleşmesini ve duygularını törpüler. Cennet cennet dedikleri birkaç silahlanmayla birkaç para bilmezler ki derinleşir yara.

yıllarca güçlü olmaya devam edecek ülkedir. dünyanın farklı ülkelerinden insanlar göç-eğitim-daha iyi hayat vb sebepler ile abdye gidiyor. bu giden insanlar her alanda çalışıyor. şirket kurup- yenilikci buluşlar yapanlar var. bu sayede yerli abdliler ve diğer ülkelerden gelen insanlar ile ülke gelişmeye devam ediyor. Türkiye-çin-endonezya-rusya -hindistan-avrupa-latin-güney amerika-afrika-asyadan abdye gidip şirket açıp milyoner-milyarder olan insanlar var. en basitinden sergey brin-jensen huang -elon musk bu isimlerin doğum yeri abd değildir.

Üretimi yapan işçiler Amerika'ya niye minnet duyalım işçi sınıfı olmasa şu an kullandığımız şeyler olmaz Amerika ve 3 5 burjuvaya minnet duymak yerine işçi sınıfına minnet duymak lazım.

Şu anki sistem zaten bunları sana kullandırtmaya dayatıyor saçma özgürlük algısından vazgeçin.

Kardeş ölmüyorsunuz hatta hayatınızdan çok bir şey de eksilmiyor kılıf uydurmayın yok burjuvaymış falan filan baba Amerika'yı sevmiyorsan direk kullanma ürünlerini zorla mı kullandırtıyorlar? Kullanmayanlar nasıl yaşıyor? İşçi sınıfı nereli? Çin'de de işçiler var kullan Huawei çok mu zor.

Bugünki ortadoğunun böyle olmasının sebebi ABD olmasa, ABD'yi onlara karşı tercih edebilirdim.

Kardeş ölmüyorsunuz hatta hayatınızdan çok bir şey de eksilmiyor kılıf uydurmayın yok burjuvaymış falan filan baba Amerika'yı sevmiyorsan direk kullanma ürünlerini zorla mı kullandırtıyorlar? Kullanmayanlar nasıl yaşıyor? İşçi sınıfı nereli? Çin'de de işçiler var kullan Huawei çok mu zor.

Ölmezsin ama çoğu şeyden eksik kalırsın. Windows kullanmasam Pardus kullansam PC parçaları atıyorum Amerikan malı, piyasa Amerika'nın elinde her türlü kullanmaya mahkum bırakılıyorsun. Huawei işletim sistemi Android Amerikan malı ne yapayım Amerikan malı diye ihtiyaç duyduğum ürünleri kullanmayıp ortaçağa mı döneyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı