ABD-İran karışıklığı

İran intikam almak için bir şey yapacak yapmasına ama öyle gidip Hürmüz Boğazın'da Abd gemisini vurmak ya da Abd üssüne direk saldırı düzenlemek gibi bir yanlış yapmaz. Çünkü öyle bir durumda Abd İran'da bombalamadık yer bırakmaz. Bunu bildikleri için muhtemelen istihbarat ya da milis gücünü kullanarak bir karşı saldırı yapacaktır bence.

Allah aşkına kurduğun cümlelere bak orada yazanların bir çoğu senden benden çok daha bilgililer. Savaşta sürdürülebilirlik önemli doğru o sürdürülebilirliği sağlamak içinde altyapı lazım. Bugün her ne kadar sıkıntılı bir durumda olsakta sürdürülebilirlik olarak İran’dan çok daha iyi olduğumuz bir gerçek. Kaldı ki olaylar doğalgazla halledilmiyor öyle olsa Rusya süper güç olurdu. Tezek konusunda ise 1. Dünya Savaşı’nda atalarımız kombili evlerden gitmedi harbe. Eğer iş vatan savunması olursa bu memleketin gerçek evlatları yine kanının son damlasına kadar savaşır geçmiştede olduğu gibi.
Bu cevabınıza katılıyorum. Ama önceki cevabınızda bir kalemde silmenize sinir oldum. Biz de bu vatanın evlatlarıyız. Gözümüzü kırpmadan canımızı veririz.

İran’ı gerçekten gözünüzde büyütmeyin. Üye olduğum sayfa Trmilitary, oraya girip azıcık göz gezdirin İran’ın ne kadar abartılmış bir ülke olduğunu görün.

Şu İran'ı küçümseyenler yok mu, acıyorum sizlere.
Vietnam'da kaybetmiş ülke İran'a ne yapabilir ki🤣 İran'ı küçümseyen insanlar sanırım kendi Hayal Dünya'larında yaşıyorlar. İran'ın coğrafyasını bi' açıp baksınlar nasıl bir bataklık... Girdin mi çıkamazsın.
İran’ı gerçekten gözünüzde büyütmeyin. Üye olduğum sayfa Trmilitary, oraya girip azıcık göz gezdirin İran’ın ne kadar abartılmış bir ülke olduğunu görün.
ABD hayranlığı galiba sizin yaptığınız da buna gülerim işte🤣 Peki Dünya'ya kapalı İran'dan o bahsettiğiniz site nasıl almış verileri onu bi' açıklarsan sevinirim.

Vietnam'da kaybetmiş ülke İran'a ne yapabilir ki🤣 İran'ı küçümseyen insanlar sanırım kendi Hayal Dünya'larında yaşıyorlar. İran'ın coğrafyasını bi' açıp baksınlar nasıl bir bataklık... Girdin mi çıkamazsın.

ABD hayranlığı galiba sizin yaptığınız da buna gülerim işte🤣 Peki Dünya'ya kapalı İran'dan o bahsettiğiniz site nasıl almış verileri onu bi' açıklarsan sevinirim.
Vietnam’da kaybettiyse o ülke çok kötü, süper güç falan değil sadece Vietnam’da kaybetti. Rusya Afganistan’da Çeçenistan’da kaybetti bu onun gücünden eksiltti mi? Dünyaya kapalı derken bu ülke işletim sistemi falan mı? Çağımız teknoloji çağı bugün kullandıkları internet telefon televizyon bunlar uzaylı teknolojisi mi? Bir sürü gözlem uydusu var bunlar keyfine mi üretilip uzaya gönderildi? Artık şu kalıplaşmış fikirlerden vazgeçin. Askeri teknolojiyi takip eden bu işlerle ilgilenen objektif kişilere sorun kaçı İran güçlü diyecek merak ediyorum. Ellerinde ki en büyük güç nükleer başkada bir şey yok.

Askeri teknolojiyi takip eden bu işlerle ilgilenen objektif kişilere sorun kaçı İran güçlü diyecek merak ediyorum. Ellerinde ki en büyük güç nükleer başkada bir şey yok.
Ahahahahah. Bence senin biraz objektif olman gerek, savaş bir oyun değil en güçlü envanter kimdeyse onun kazanacağını garantileyemezsin Metin 2'mi bu? Nüfus ve coğrafya olarak bi' bak bakalım İmparatorluk Mezarlığı'ndan bi farkı var mı? İranlı olsam hadi neyse de ben bi' Türk olarak söylüyorum bunu. Süper güç ama Vietnam'a karşı kaybediyor belki süper güç olup olmamasını değiştirmiyor ama prestijini kaybediyorsun.

İran: İsraili haritadan sileceğiz konuşması ve çok sert bi kınama mesajı(!) sonra kapanış.

Ortadoğu bataklıktır. Giren zor çıkar. Savaş felan çıkacağını düşünmüyorum ama hafif hafif sürtüşmeler sürekli devam edecektir. Dediğim gibi, Ortadoğu denen yer savan iklimli hurdalıktır. Bir savaş durumunda savaş karşılıklı olmayı aşar, sürekli saçılır. Ki nükleer güce sahip iki ülkeden bahsediyorsak açıkçası ben kimsenin ciddi bir savaşa gireceğini düşünmüyorum.

Abartıyor olup olmaması tartışılır elbette ama şu da bir gerçek ki İran kolay bir lokma değil. Tıpkı Türkiye gibi binlerce yıllık köklü devlet geleneğine ve kültür altyapısına sahip bir devlet.

Geri
Yukarı