ABD neden İsrail'i koruyor?

Soralım hocam. Eminim homojen bir cevap alamazsınız. Eminim Ermeni soykırımı için de homojen bir cevap gelmez, Uygur Turkleri meselesi için de vs.

Yani birileri bir seyler beyan etti diye tüm ülke suclanir mi, suclanirsa nasıl suclanir benim aklim pek ermiyor. Yani herhalde düzgün düşünme sanatı icra edemiyorum.
Evet homojen bir cevap alamazsin ve sordugun vatandaslarimizin da bir cogu kardesimiz degil diyecektir. O yuzden degiller. Ve Ortadogu coplugunun bekcisi de degiliz.

Evet homojen bir cevap alamazsin ve sordugun vatandaslarimizin da bir cogu kardesimiz degil diyecektir.
Orta da illa bir kardeşlik arıyorsak işte İsrail. Neden İsrail Filistin ile bağı iyi değil? Huzurlu değil de huzursuz? Oysa İsrail ile Filistin ikisi kardeş ülkeler.

Bahse girerim Filistin'e olanlar yarın bir gün Türkiye'nin başına gelse destek bekleyeceğimiz en son ülke olur "İsrail." Ben bu kadar düşünüyorum. İsrail'in ise destek çıkmak istediği en son ülke Türkiye olur. Ne Türkiye'nin İsrail'e menfaati olduğunu, ne de İsrail'in Türkiye'ye menfaati olduğu söylenebilir. İsrail'in etnik grubuna bakacak olur isek; %74,2 Yahudi, %20,9 Arap nüfusu olan bir ülkenin, kardeş ülke sayılacağı Filistine yaptığı bu savaş ile İsrail'in nasıl bir ülke olduğunu tüm dünya (zaten biliyordu, tekrar öğrenmiş oldu.) Benim fikirlerim bu yönde, sizin fikirleriniz o yön de. Fikir saygınlığım ise son derece makul seviyededir. Teşekkürler tüm sorular için cevaplarınıza.
Filistin ne zaman kardesimiz olmus ya, gidip bir kendilerine sormak lazim Turkleri kardesiniz olarak goruyor musunuz diye.
Bak bakalım ben yukarıda kim için kardeş demişim? İyi oku!

Son düzenleme:
Bu savaşın dini boyutu da bir hayli yüksek. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? Filistin Müslüman bir ülke sonuçta. Kur'an-ı Kerim'de de çokça geçiyor filistin ile alakalı ayetler, hadisler. Ne düşünüyorsunuz?

Kur an doğru bir kitap değil ki filistin geçse ne olur geçmese ne olur? Her Müslüman'ın derdi bizi mi gerdi? Her ülke her millet kaderini seçimleriyle belirler filistinlilerde kaderlerini belirlediler.

Peki hiç mi tarafınız yok? Bu kadar tarafsız olmak ne bileyim. Orta da sonuçta şiddetli işgal altında olan bir filistin var. Tabii elinden bir şey gelemeyen bir Türkiye'de var maalesef.

Ne işgali? İsrail hakkıyla aldı filistin işgal etti Osmanlı topraklarını İsrail 6 gün savaşıyla kurtuluş mücadelesini verdi kazandı filistin teröristlik yapıyor savaşı kaybettiler bitti gitti.

Son düzenleme:
"Dış minnaklar" diye esprisini yaptığımız ailelerin belli istekleri var. Bunların içine kudüsü almak ya da oradaki doğal gaz ve petrole sahip olmak sayılabilir. Nükleer güç konusunda da fikrim şu saatten sonra kimsenin nükleer atmaya gücünün yetmeyeceği yönündedir. 3. Dünya savaşının kapılarını tek tuşla aralamak gibi bir durum. Büyük bir risk faktörü. Tabii biri bir çılgınlık yapar basar tuşa, orasını bilemeyiz ama bunun sonuçlarının çok ağır olacağı da aşikâr.

Kur an doğru bir kitap değil ki filistin geçse ne olur geçmese ne olur? Her Müslüman'ın derdi bizi mi gerdi? Her ülke her millet kaderini seçimleriyle belirler filistinlilerde kaderlerini belirlediler.

Ne işgali? İsrail hakkıyla aldı filistin işgal etti Osmanlı topraklarını İsrail 6 gün savaşıyla kurtuluş mücadelesini verdi kazandı filistin teröristlik yapıyor savaşı kaybettiler bitti gitti.
Aç haberleri de katliamı gör!

Amerika İsrail'in yanında değil İsrail Amerika'nın yanında hepsi siyonistlerin köpeği

Olay Filistin değil olay Gazze şu an Filistin'de 2 tane hükümet var ve savunduğumuz yer Gazze diğer tarafdaki Filistin halkı zaten İsrail'den fena bizim savunduğumuz şey Gazze tarafındaki masum müslümanlar. İki farklı tarafı birinin günahı var diye ikisine de kötü demek oldukça saçma.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı