Nükleer koruyucu kıyafetler gerçekten koruyor mu?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Didim
Merhaba. 3. Dünya savaşı çıkarsa eğer, nükleer koruyucu giysileri giysem, korunur muyum? Ücretini bilmiyorum ama... Ölümden koruyor mu? Tamamen korur mu?

Belli bir süreye kadar koruyabiliyor. Gaz maskesi vs. özellikle patlamaya olan uzaklığınıza bağlı olarak etki süresi bayağı değişiyor. Radyoaktif bölgeye oldukça yakınsanız o giysi sizi bir süre götürür ama daha da önemlisi gaz maskesinin etkisi kısa sürecektir.

Giysiden çok sizin o felaket senaryosunda atacağınız adımlar çok önemlidir. Nükleer füzenin patladığı noktadaki mantar bulutuna bir gözünüzü kapatıp baş parmağınızı koyun. Eğer mantar bulutunu tam olarak kapatabiliyorsanız kaçmak için zamanınız var demektir. Eğer kapatamıyorsanız hemen bir eve, dükkana girip tüm hava boşluklarını kapatmalısınız. Her saniye çok önemli, kapalı ortamda vücudunuzun tamamını suyla temizlemeniz gerekir. Bunları kaynaklardan bulabilirsiniz.

Oo siz iyice Amerikalı komplo teorisyeni boomer olmuşsunuz. :D Kilere de 20 senelik yiyecek stoğu depoladınız mı?

Hayatta kalmak istemezsiniz zaten küresel bir nükleer savaş çıksa. Takmayın kafaya.

Merhaba. 3. Dünya savaşı çıkarsa eğer, nükleer koruyucu giysileri giysem, korunur muyum? Ücretini bilmiyorum ama... Ölümden koruyor mu? Tamamen korur mu?
Patlamadan uzaksan radyasyondan koruyabilir bi süre ama herkesin ölmesini izlersin ne kadar worth tartışılır.

Nükleer bir felaket çıksa o karanlık dünya da yaşamak ister miydiniz ?

Ben otizm (asperger) raporluyum örneğin Celal Şengör'de aspergerli, anksiyete teşhisimde var. DEHB'te var. Bu rahatsızlıklarla o savaş esnasında benim halim ne olur bilemiyorum... Ancak ölmek istemem en azından...

Ben otizm (asperger) raporluyum örneğin Celal Şengör'de aspergerli, anksiyete teşhisimde var. DEHB'te var. Bu rahatsızlıklarla o savaş esnasında benim halim ne olur bilemiyorum... Ancak ölmek istemem en azından...
Savaşta ölmezsek ecelimizle ölürüz. Ölüm de hayatın bir parçası, bunu sakın unutmayın.

@Autistic Boy merak etme hocam. İlla bir nükleer saldırı olursa eğer çok şanssız değilsek ilk hedef Türkiye ve sizin yaşadığınız il olmaz. Yani sığınaklara gidecek zamanınız olur. “Sığınaklar nerede?” veya “Sığınak var mı?” sorularının cevaplarını ben de bilmiyorum ama eminim vardır.

Geri
Yukarı