ABD-Türkiye Krizi

emiirhans

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba. Öncelikle ülkeler arası savaşlardır, alınan satılan uçaklardır falan ne nedir bilmiyorum ve sadece şu soruyu soruyorum. Ne zaman bitecek bu kriz? Lütfen sadece bitmeyecek yazıp bırakmayın. Biri lütfen bana bu Dolar'ın sürekli dalgalanmasını, ABD'nin bizimle ilişkisini vb. çok yüzeysel olmadan, ama aşırı ayrıntıya girmeden anlatabilir mi?

Seni yok etmek isteyen hatta bir darbe planı ile bunu nirvanaya çıkaran ABD ile yakın gelecekte ilişkilerimiz düzelmeyecek. 200 liralık işlemciyi 800 liraya almaya mahkumuz. Sistem için dolar bekliyorsan o iş zor sana söyleyeyim 5 TL altına dolar 3-5 sene içinde düşmesini beklemiyorum seçimden sonra merkez bankası dolar bozdurmayı bırakınca fırlayacak zaten.

381336

Mesajı şöyle bırakayım. Anlayan anlasın.

Diğer grafiği bulamadım. Bunu tam tersi olacak. Ülkenin yani bizim olsan fabrikaların vb. birçok şeyin sayısını gösteren bir grafik. Elimizde ne vardı, ne kaldı.

Bazı tapınaklar güzel değildir. Bu tapınakdaki işlevlere inanmak hiç iyi değildir. Kusura bakmayın ama hiç düzelmez bunlar iyi günlerimiz diye bilirim. Bir kuyumcu olarak bunu söylüyorum. Artık Kuyumcular bu işi bırakıp yurt dışına kaçıyor.

Ben ümidimi kaybetmedim siyasete din karıştırmayacak, yobazlık yapmayacak, torpil yapmayacak çalıp çırpmayacak bir başkan gelecek.

O kişi sn kılıçdar oğlu dur desem ne ironik ne komik olurdu.

Geri
Yukarı