Abra V16.6 LoL performansı düşük

EmirTasx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 2 ay önce Monster Abra V16.6 aldım. Intel i5 10. nesil, GTX 1650 Ti ve 8 GB RAM var. Hiçbir oyunda FPS sıkıntısı yaşamıyorum fakat LoL'de 90-100 FPS arası alıyorum. Bunun nedeni nedir?

Arkadaşlar merhaba, 2 ay önce Monster Abra v16.6 aldım. Intel i5 10. nesil, GTX 1650 Ti ve 8 GB RAM var. Hiçbir oyunda FPS sıkıntısı yaşamıyorum fakat LoL'de 90-100 FPS arası alıyorum. Bunun nedeni nedir?

Hocam ısınıyor mu cihaz acaba? Abralarda öyle bir problem var diye duydum. Eğer ondansa yüksek ısınmadan dolayı performans kaybı olabilir. Bir de diğer oyunları kaç saat aralıksız, LoL'u kaç saat aralıksız oynuyorsunuz?

Arkadaşlar merhaba, 2 ay önce Monster Abra v16.6 aldım. Intel i5 10. nesil, GTX 1650 Ti ve 8 GB RAM var. Hiçbir oyunda FPS sıkıntısı yaşamıyorum fakat LoL'de 90-100 FPS arası alıyorum. Bunun nedeni nedir?

Hocam ısınıyor mu cihaz acaba? Abra'larda öyle bir problem var diye duydum. Eğer ondansa yüksek ısınmadan dolayı performans kaybı olabilir. Bir de diğer oyunları kaç saat aralıksız, LoL'u kaç saat aralıksız oynuyorsunuz?

Sorun yok bu arada merak etmeyin. LoL'de ekran kartı %20 - % 30 kullanıyor gereksiz olduğu için. Sanırım performansı yükseltmek için. Bende yeni ekran kartı aldım GTA da High ayarlarda rahatlıkla oynayabiliyorum. Fakat LoL'de en düşük ayarlarda bile 90 100 FPS arası sorun sizde değil yani.

Hocam, sizin laptop değilmiş ki. Bu sorun genelde laptoplarda oluyor ama masaüstü tarafında pek bilgi sahibi değilim.

Konu sahibi konuyu açıp gitti sanırım. Gelince vereceği cevaplara göre bir yol izleriz. MUX olmayan cihazlarda genelde bu FPS sorunu oluyor, belli başlı şeyler dışında.

Hocam, sizin laptop değilmiş ki. Bu sorun genelde laptoplarda oluyor ama masaüstü tarafında pek bilgi sahibi değilim.

Konu sahibi konuyu açıp gitti sanırım. Gelince vereceği cevaplara göre bir yol izleriz. MUX olmayan cihazlarda genelde bu FPS sorunu oluyor, belli başlı şeyler dışında.

Ben eskiden 150 alıyordum eski kötü ekran kartımda. Şimdi 100 yani oyundan kaynaklı sorun yok dediğim gibi.

Kötü derken GTA V 800x600 45 FPS Very Low.

Hocam ısınıyor mu cihaz acaba? Abralarda öyle bir problem var diye duydum. Eğer ondansa yüksek ısınmadan dolayı performans kaybı olabilir. Bir de diğer oyunları kaç saat aralıksız, LoL'u kaç saat aralıksız oynuyorsunuz?
Isınma kaynaklı değilse normaldir. Cihazınızda MUX yok. Çift kanal RAM ile ya da harici monitöre/televizyona bağlayıp bakabilir misiniz? Diğer oyunlar neler?
Hocam merhaba bilgisayarımda ısınma sıkıntısı yok hiç yaşamadım her türlü oyunu oynarım fakat 70 dereceyi geçmez ısı kesinlikle. Ama ne yazık ki lol de bu fps değerleri canımı sıkıyor

Hocam merhaba bilgisayarımda ısınma sıkıntısı yok hiç yaşamadım her türlü oyunu oynarım fakat 70 dereceyi geçmez ısı kesinlikle. Ama ne yazık ki LoL de bu FPS değerleri canımı sıkıyor.

Dediğim gibi sorun yok. Oyun aynı oyun sadece FPS'yi kısıtlamışlar sanırım yüksek FPS'lerde sorun çıktığı için. Sizlik sorun yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı