Aç karnına spor yapılır mı?

Sporcunun sağlığı açısından bazı belli başlı şeylere dikkat edilmelidir. Ancak profesyonellerin programının kopyalanması da sorun yaratabilir. Kişi tavsiye de alarak bu dikkat edilmesi gereken şeyler ışığında kendini tanıyarak gereken program hazırlanmalıdır. Tam verim alınamayabilir fakat sadece sağlıklı olmak için spor yapılıyorsa vücuda zarar verilmeden spor yapılabilir. Benim bu konudaki tavsiyem açken veya tokken spor yapmamanız, zaten vücudunuz spora hazır değilse farkedersiniz. Spor olarak salona mı gidiyorsunuz yoksa koşu-yüzme tarzında sporlar mı tercih ediyorsunuz?

Sporcunun sağlığı açısından bazı belli başlı şeylere dikkat edilmelidir. Ancak profesyonellerin programının kopyalanması da sorun yaratabilir. Kişi tavsiye de alarak bu dikkat edilmesi gereken şeyler ışığında kendini tanıyarak gereken program hazırlanmalıdır. Tam verim alınamayabilir fakat sadece sağlıklı olmak için spor yapılıyorsa vücuda zarar verilmeden spor yapılabilir. Benim bu konudaki tavsiyem açken veya tokken spor yapmamanız, zaten vücudunuz spora hazır değilse farkedersiniz. Spor olarak salona mı gidiyorsunuz yoksa koşu-yüzme tarzında sporlar mı tercih ediyorsunuz?

Evde yapılan sporlar, mekik, şınav, bilek çalıştırma hareketi ağır antrenmanlar yok.

Aç iken spor yapilir bknz. intermittent fasting. Tabi spordan 1 2 saat once karbonhidrat yesen antreman performansin artabilir. Ama en az 1 saat koy yemek ile antreman arasina zararli midir bilmiyorum ama tok karina pek hoş hissettirmiyor spor yapmak, en azindan benim icin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı