AC Valhalla'yı nasıl buldunuz?

Herkes sanmak vallhalla AC oyunu ama bilmemek Unity ile o devir bitti.
Şaka bir yana Unity'den sonraki tüm AC oyunları farklı bir Ubisoft oyunu bence AC serisine mensup değil. Oyun hoşam az da olsa gitti ama çok abartılmaya başlandı bence oyunlar.

Klasik bir balon her sene tekrarlanan formulun aynı şekilde uygulanıp satışına tanık olduk. Ubisoft isimli şirketin klasik her sene çıkardığı balon oyunlardan çok da şaşırmamak gerek. Her seride yaptıkları gibi her sene aynı far cry oyunu aynı assasins creed oyunu vs. vs. devam eder.
Keşke aynısı olsaydı.
Eskiden oyunlarını geliştirirlerdi şimdi ac valhalla ,ac odyssey den daha kötü.

Odyssey'e göre geri kalan bir oyun olmuş bence. Origins ile benzer robotsu mimikler gerçekten kötü gözüküyor. Optimizasyon da gerçekten kötü. Fakat hikaye sunumu bakımından beğendim, gerçekten üzerinde durulmuş. Ve artık her yıl herkesin dediği şeyi tekrarlamak gerekiyor: Tek başına bakıldığında iyi bir oyun ama bu artık Assasin's Creed serisi değil. Şahsen gizlilik odaklı olan AC daha iyiydi. Ama yine de Origins, Odyssey ve Valhalla gayet iyi oyunlar. Ama evet genel olarak beklentimin altında kaldı.

Son düzenleme:
Üstünde baya uğraşılmış belli ama klasik Ubisoft oyunu havasını üstünden atamamış. Bende Origins'a 140 saat, Odyssey'i de 300 saat oynamış ve beğenmiş bir insan olarak baya hevesle ön sipariş vermiştim ama şimdi 30 saat oynadıktan sonra ne hayal kırıklığına uğradım ne de çok beğendim. Hikayesi, müzikleri ve dünyası güzel. Yan görev saçmalığı gitmiş yerine RDR2 gibi world event dediğimiz kısa görevler gelmiş gayet güzel. Her tarafta soru işareti onun yerine renkler ile ayırmışlar ve baya çeşitlilik var yani 2-3 şeyi 50 defa tekrar ettirmiyor o konu güzel.

Teknik olarak baya rezil bir oyun ama. Şöyle diyim hayatımda ilk defa 30 FPS'e sabitleyip oyun oynuyorum daha önce 60FPS'e taviz vermezdim ama olacak gibi değil. Optimizasyon denen şey yok resmen. Oyun motorunu Origins ile değiştirmeleri gerekiyordu yetmiyor yani bariz şekilde belli oluyor. Yüz animasyonları oyunda yok resmen, hareket etmiyor bunun üstüne ses aktörleri tiyatro performansı gibi seslendirme yapınca iyice kabak gibi donuk kalıyor oyun karakteri. Oyunda draw distance denen şey yok. En yüksek ayarlarda bile çimenler direk önümde yükleniyor ve bu oyun kalitesini bir anda PS2 zamanlarına götürüyor. Mesela RDR2'de dağların oradaki çimenler bile gözüküyor. Atla depar atarken önünde sürekli bir şeyler yüklenince haliyle kanser oluyorsun.

Gta V çıkarken en son ön sipariş vermiştim bunu alalım dedik ama baya pişman etti uzak durun şimdilik. Oyunun kendisi güzel aslında ama teknik problemler bitiriyor.

Üstünde bayağı uğraşılmış belli ama klasik Ubisoft oyunu havasını üstünden atamamış. Bende Origins'a 140 saat, Odyssey'i de 300 saat oynamış ve beğenmiş bir insan olarak bayağı hevesle ön sipariş vermiştim ama şimdi 30 saat oynadıktan sonra ne hayal kırıklığına uğradım ne de çok beğendim. Hikayesi, müzikleri ve dünyası güzel. Yan görev saçmalığı gitmiş yerine RDR2 gibi world Event dediğimiz kısa görevler gelmiş gayet güzel. Her tarafta soru işareti onun yerine renkler ile ayırmışlar ve bayağı çeşitlilik var yani 2-3 şeyi 50 defa tekrar ettirmiyor o konu güzel.

Teknik olarak bayağı rezil bir oyun ama. Şöyle deyim hayatımda ilk defa 30 FPS'e sabitleyip oyun oynuyorum daha önce 60FPS'e taviz vermezdim ama olacak gibi değil. Optimizasyon denen şey yok resmen. Oyun motorunu Origins ile değiştirmeleri gerekiyordu yetmiyor yani bariz şekilde belli oluyor. Yüz animasyonları oyunda yok resmen, hareket etmiyor bunun üstüne ses aktörleri tiyatro performansı gibi seslendirme yapınca iyice kabak gibi donuk kalıyor oyun karakteri. Oyunda Draw distance denen şey yok. En yüksek ayarlarda bile çimenler direk önümde yükleniyor ve bu oyun kalitesini bir anda PS2 zamanlarına götürüyor. Mesela RDR2'de dağların oradaki çimenler bile gözüküyor. Atla depar atarken önünde sürekli bir şeyler yüklenince haliyle kanser oluyorsun.

GTA V çıkarken en son ön sipariş vermiştim bunu alalım dedik ama bayağı pişman etti uzak durun şimdilik. Oyunun kendisi güzel aslında ama teknik problemler bitiriyor.

Hardware Unboxed YouTube kanalının AC Valhalla optimization videosuna bakabilirsin, görsel kalitede neredeyse değişim fark etmeden %27 gibi bir optimizasyon artışı oluyor, öneririm.
Üstünde baya uğraşılmış belli ama klasik Ubisoft oyunu havasını üstünden atamamış. Bende Origins'a 140 saat, Odyssey'i de 300 saat oynamış ve beğenmiş bir insan olarak baya hevesle ön sipariş vermiştim ama şimdi 30 saat oynadıktan sonra ne hayal kırıklığına uğradım ne de çok beğendim. Hikayesi, müzikleri ve dünyası güzel. Yan görev saçmalığı gitmiş yerine RDR2 gibi world event dediğimiz kısa görevler gelmiş gayet güzel. Her tarafta soru işareti onun yerine renkler ile ayırmışlar ve baya çeşitlilik var yani 2-3 şeyi 50 defa tekrar ettirmiyor o konu güzel.

Teknik olarak baya rezil bir oyun ama. Şöyle diyim hayatımda ilk defa 30 FPS'e sabitleyip oyun oynuyorum daha önce 60FPS'e taviz vermezdim ama olacak gibi değil. Optimizasyon denen şey yok resmen. Oyun motorunu Origins ile değiştirmeleri gerekiyordu yetmiyor yani bariz şekilde belli oluyor. Yüz animasyonları oyunda yok resmen, hareket etmiyor bunun üstüne ses aktörleri tiyatro performansı gibi seslendirme yapınca iyice kabak gibi donuk kalıyor oyun karakteri. Oyunda draw distance denen şey yok. En yüksek ayarlarda bile çimenler direk önümde yükleniyor ve bu oyun kalitesini bir anda PS2 zamanlarına götürüyor. Mesela RDR2'de dağların oradaki çimenler bile gözüküyor. Atla depar atarken önünde sürekli bir şeyler yüklenince haliyle kanser oluyorsun.

Gta V çıkarken en son ön sipariş vermiştim bunu alalım dedik ama baya pişman etti uzak durun şimdilik. Oyunun kendisi güzel aslında ama teknik problemler bitiriyor.
Draw distance olayı son 3 AC oyununda gerçekten leş bu arada hak veriyorum, uzak manzaralar çok kötü görünüyor çamur gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı