Acaba Nukleer Santralin atiklari ne olacak?

Furkan17TR

Megapat
Makaleler
5
Yer
Merkez/ÇANAKKALE
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı 2. Sınıf Öğrencisi
Youtube'da bir videoda nukleer santrallerde atik madde olarak plutonyum cikiyor.

Simdi plutonyumu biz Iran ve Israil'e karsi nukleer silah mi yapilacak? Yoksa Rus kankilerimize mi verecegiz? Ya da havuzlarda mi bekletecegiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube'da bir videoda nukleer santrallerde atik madde olarak plutonyum cikiyor.

Simdi plutonyumu biz Iran ve Israil'e karsi nukleer silah mi yapilacak? Yoksa Rus kankilerimize mi verecegiz? Ya da havuzlarda mi bekletecegiz?
Hayır ruslar alıcak yakıtta işlemesi'de koruması da Rusların olucak biz elektrik bizim olucak kısacası özel şirket gibi görüyorum onu atık maddeler bitek Türkiye de olucak malesef.

Asıl sıkıntı atık maddelerin Türkiyede kalması zaten. Geçen günlerde ormanlara özelleştirme cikti. Şimdi ormanların altlarını kazıp oraya koyucaklarmış atıkları. Artık nefes bile alamayacağız. İnşallah en yakın seçimde düzgün bir iktidar gelir ülkeye.

Hayır ruslar alıcak yakıtta işlemesi'de koruması da Rusların olucak biz elektrik bizim olucak kısacası özel şirket gibi görüyorum onu atık maddeler bitek Türkiye de olucak malesef.

Nukleer silah yapilmayacaksa ne diye 1kW enerjiye 0.12TL, vermek dururken 0.15€ verelim? O degilde A Partidi bu plutonyumu Atom Bombasi yaptik diye halka arz edilirse 10 yil bu halk o partiye oy verir. Hangi parti oldugunu gerek yok.

Duyduğuma göre ormanların altına gömeceklermiş. İnşallah duyduğum şey olmaz.
Hala şükretmeyip de karşı çıktığınıza bir türlü inanamıyorum!

Ne güzel brokoliden ağaçlarımız olacak...

Zaten ufak ufak alıyorduk bir manası kalmıyordu.

Şimdi ağacından brokoli toplayacağız, ne güzel.

Biraz da olumlu yanlarından bakın lütfen...

Sene olmuş 2018 hale füzyon reaktöru olmayan ülke..
füzyon reaktörumüzolsaydı hiçbir şekilde zararlı atık atmıyacakdık ve ayrıca hidrojen bombasi üretebilirdik nükleer santrali sadece elektrik için kullanmak mantıklı değil!
yakında kuark reaktörleri kullanılmaya başlanılacak 10 kat daha güçlü kuark bombaları inanılmaz derecede tehlikeli
Advantages of fusion
incelemek isteyenler

Ablam fizik okuyor, anlattığına göre yeni nesil santrallerin atıkları yok denilecek kadar azmış. Çok detaylı anlattı fakat pek hatırlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı