Acaba Nukleer Santralin atiklari ne olacak?

Yer altında depolama yapacaktır, 10 yıl kadar saklanacaktır. Avrupa'daki yer altında 500 metreden nükleer atıkları saklanmaktadır.
Şunu yazmayı unutmuştum. Eski zamanlarda nükleer atıkları denize atarlardı şimdiki yapıyorlar mı bilmiyorum.

Son düzenleme:
Rahmetli Stephen Hawking Dünya 100 yıl içinde terk edilmesi gerekiyor derdi. Siz hala silahlanma hidrojen bombası peşindesiniz. Dünyayı yok etmeye bu kadar mı meraklı mısınız anlamadım?
Kendisi son derece saygı duyduğum birisi olsa da ölmeden önce son yıllarında psikolojik çöküntüden midir yaşama umudunu yitirmesinden midir bilinmez sürekli "dünya yok olacak, sonumuz gelecek, kıyamet kopacak" diye olumsuz şeyler söylüyordu.

Kendisi son derece saygı duyduğum birisi olsa da ölmeden önce son yıllarında psikolojik çöküntüden midir yaşama umudunu yitirmesinden midir bilinmez sürekli "dünya yok olacak, sonumuz gelecek, kıyamet kopacak" diye olumsuz şeyler söylüyordu.
Stephen Hawking, öyle demesi nedeni 3. dünya savaşı başlayacaktır ya da yapay zekası tehlikeli gibi öyle söylüyordu. Zaten gelecekte su sıkıntısı ve kıtlık çekeceklerdir, yemekleri nesli yok olacaklar hayvanlar gibi.

Stephen Hawking, öyle demesi nedeni 3. dünya savaşı başlayacaktır ya da yapay zekası tehlikeli gibi öyle söylüyordu. Zaten gelecekte su sıkıntısı ve kıtlık çekeceklerdir, yemekleri nesli yok olacaklar hayvanlar gibi.
Son yıllarda kıyametle ilgili sadece tek bir açıklaması yok.

Örneğin "uzaylılarla iletişim kurmayı denememeliyiz bizi yok etmek için gelebilirler." gibi bir açıklaması vardı.

Nükleer atıklar petrol rafinerinde işlenebiliyor. Ayrıca silahta yapılabilir füze bomba vs. Burada iki seçenek var.

Rusya destek vereceği için atıklar ücretsiz olarak rusya ya verilecek.

2023 sonrası petrol işlerinde kullanılmak üzere bekletilecek.

Yok denize yok ormana oraya atılacak diye mantıksız şeylere inanmayın. Atıklardan büyük enerji elde edilebiliyor bunu yapmak mantıksız olacağı için salakça da.

Benim tahminim 1. Seçenek. Rusya uygun fiyata destek verecek ve atıklara bir kaç yıl el koyacak gibime geliyor. Çünkü bu hükümet hep bu tarz çalışmalar yapıyor çünkü. Her ikisi de devletin isine gelir açıkcası ancak bekletmek ıyi seçenek olamayabilir uzman görüşü gerek buna.

Rusya uygun fiyata destek mi verecek, hahaha, Rusya 0,07 sent civarı olan elektriği 0,15 sente kakalayacak. Hangi akla hizmet yapıyorlar anlamam, bir zaman bir tarafa, bir zaman bir tarafa top gibi oynanılıyoruz. Ha nükleer silah yapsak ne olacak, pakistanda bile var, çoğu ülkede var, zaten nücleer savaş başlarsa, kimse kazanamaz. Dünya yaşanamaz hale gelecektir. O yüzden bunca nücleer silah arenasında senin yapman, seni korumaya yetmez. Bizim yapacağımız işimize gücümüze bakmak, üretip satmak ama karışmadan edemeyiz. Savaş meraklısı toplum olarak, illa NÜC lazım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı