Acer A315-42 vs Lenovo IdeaPad 330

bilallica

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
2 Model arasında kaldım:

1. model bu: Lenovo IdeaPad 330 AMD Ryzen 5 2500U 8GB 1TB Radeon 540 Fiyatı

2. model bu: Acer A315-42 AMD Ryzen 5 3500U 4GB 256GB SSD Linux Radeon Fiyatı

Acer'ın artısı işlemcisi, eksisi RAM 4 GB ama sizce sorun olur mu bu konfigürasyonda?

Lenovo'da SSD yok, RAM yüksek dezavantajı olur mu?

Bu firmaların teknik servis noktasında sizce hangisi daha iyi?

Bunun haricinde bu 2 laptop ile ilgili önerileriniz nedir çok kararsız kaldım.
Acer'i birkaç gündür ben de araştırıyorum. RAM ve SSD/HDD değiştirilebilir şeyler ancak işlemci ve ekran kartı değişmez. Ben Acer taraftarıyım. Şöyle bir sıkıntı var. Acer'deki dahili GPU harici GPU'dan daha güçlü. Küçük oyunlar oynamayı düşünüyorsanız Acer'i alıp RAM eklediğiniz ve dahili GPU'ya bellek ayırdığınız sürece daha iyi oyun oynayabilirsiniz.
Ekleme: Acer Full HD ekrana sahip. Bunu da göz önünde bulundurun derim.

Acer'i birkaç gündür ben de araştırıyorum. RAM ve SSD/HDD değiştirilebilir şeyler ancak işlemci ve ekran kartı değişmez. Ben Acer taraftarıyım. Şöyle bir sıkıntı var. Acer'deki dahili GPU harici GPU'dan daha güçlü. Küçük oyunlar oynamayı düşünüyorsanız Acer'i alıp RAM eklediğiniz ve dahili GPU'ya bellek ayırdığınız sürece daha iyi oyun oynayabilirsiniz.
Ekleme: Acer Full HD ekrana sahip. Bunu da göz önünde bulundurun derim.
fakat radeon 540 vegalardan daha başarılı sonuç çıkarmaz mı ? bir diğer sorun da max. kaç gb ram takılıyor?

Kısıtlama var cihazda. Ben kullanıyorum memnum değilim. Verdiğim paranın ve donanımın performansını alamıyorum.

Lenovo IdeaPad 330 olan modelden. Cihazın işlemcisinden tut ekran kartına kadar kısıtlanmış. İşlemci yüke girdiğinde 2 Dk sonra 2Ghz hıza düşmesi, Vega 8 400Mhz'e kadar düşmesi ve Radeon 540 ekran kartın normal de 1046Mhz çekirdek hızı var ve sen bunun 555Mhz kadarını kullanıyorsun. 1.2 TFLOPS alan kart, test ediyorum 0.6 TFLOPS değeri alıyor. THH başvurdum iadesi için bekliyorum.

4GB RAM yetmeyecektir. Günümüzde en az 8GB olmalı. Acer olanıda kasası sağlam olmadığını ve yazılımsal problem olup mavi ekran verip konu açanlar var.

Benim önereceğim cihaz iş bilgisayarı sınıfına girdiği için kasası sağlam ve kısıtlama sorunu yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı