Acer Aspire 3 donma ve siyah ekranda kalma sorunu

uchihawa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha dün Vatan'dan aldığım laptop geldi açıp kurulumunu yaptım. Daha sonra rastgele bir şekilde bilgisayar 1-2 saniye donuyor. Daha sonra 2-3 saniye ekran siyah oluyor ve sonra ekran geri geliyor. Bir iki kere de Windows 10 mavi ekran hatası geldi. Hata kodu birincide "thread stuck in driver". İkincide "video scheduler internal error" yaziyordu. Ne yapmam gerek? Laptopu Vatan Bilgisayar'a mi gotureyim yoksa kendi çözebileceğim bir şey mi?

Laptopu sıfırladım ve en son ekran kartı driverini yükledim ama işe yaramadı.

Aldığım bilgisayar:

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU arızası gibi duruyor. Değişim yapılmasını talep edebilirsiniz.

Aynı sorunla alakalı diğer bir donanım forumunda görmüştüm sanki hatta çözüm olarak da yazıyordu.Google da marka model ile arayınca çıkıyor ara sayfalardan birinde olması lazım.Bir kaç ufak araştırma ile sorunun driver ile alakalı olduğuna dair bir kaç makale okudum direk hata da yazan metin ile google da aratırsanız aşağıda verdiğim gibi bir kaç farklı çözüm yöntemine ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
GPU arızası gibi duruyor. Değişim yapılmasını talep edebilirsiniz.

Dediğiniz gibi GPU problemi sanırım.Bilgisayarda iki tane ekran kartı var biri amd vega 8 diğeri radeon 540x ve bir şey farkettim, eğer vega 8'i aygıt yöneticisinden devre dışı bırakırsam donma olayı çözülüyor.Bu şekilde internette dolaşırken falan herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama şimdi oyunda denedim 8 fps falan aldım lol'de ki bu bilgisayarın çalıştırması gerek normal şartlarda.Sizce ne yapmalıyım ? Laptopu servise vermeli miyim?

Dediğiniz gibi GPU problemi sanırım.Bilgisayarda iki tane ekran kartı var biri amd vega 8 diğeri radeon 540x ve bir şey farkettim, eğer vega 8'i aygıt yöneticisinden devre dışı bırakırsam donma olayı çözülüyor.Bu şekilde internette dolaşırken falan herhangi bir sıkıntı yaşamadım ama şimdi oyunda denedim 8 fps falan aldım lol'de ki bu bilgisayarın çalıştırması gerek normal şartlarda.Sizce ne yapmalıyım ? Laptopu servise vermeli miyim?

Dediğim gibi diğer forumlara baktınız mı?Bir de tam tersini deneyip 540x devre dışı bırakıp vega 8 kullanın bakalım ne olacak.Büyük ihtimal driver ile alakalı bir problem çünkü aynı bilgisayarı kullanan diğer forumlarda bir çok insan mevcut ve gayet güzel oyun oynadıklarını belirtmişler.Bende bu bilgisayarı almayı düşünüyordum şimdi böyle bir yorum görmek beni de kuşkulanırdı.

Acer ise normaldır. Sürücüden dolayı mavi ekran hatası alabilirsin. Bende Aspire 3 315_41G modeli vardı. Cihaz kronik sorunlu çıktı yani herkeste vardı. Sürücü güncellemesi, BIOS güncellemesiyle 6 ay sonra güncelleme getirdiler ve sonra bu model bigisayarlar düzelmişti. THH ile iade ettim cihazı. Vatan değişim için Acer'a gönderiyor Acer da garantisi kötü işin zor geçmiş olsun. Lenovo aldım Vega 8 ve RX 540 ekran kartlı AMD de sorun olmadığını anladım sonra. :) Her şey üreticide bitiyormuş onu anladım.

Acer ise normaldır. Sürücüden dolayı mavi ekran hatası alabilirsin. Bende Aspire 3 315_41G modeli vardı. Cihaz kronik sorunlu çıktı yani herkeste vardı. Sürücü güncellemesi, BIOS güncellemesiyle 6 ay sonra güncelleme getirdiler ve sonra bu model bigisayarlar düzelmişti. THH ile iade ettim cihazı. Vatan değişim için Acer'a gönderiyor Acer'da garantisi kötü işin zor geçmiş olsun. Lenovo aldım Vega 8 ve RX 540 ekran kartlı AMD'de sorun olmadığını anladım sonra. :) her şey üreticide bitiyormuş onu anladım.
Hangi Lenovo modeli var hocam Vega 8 ve RX540'lı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz sonunda X yazıp güçlü kart olduğunu mu sandın? 3500U Vega 8 zaten Radeon 540 performansın da güçlü kart. Radeon 540 ile Radeon 540X arasında fark yok ikiside 64bit ve aynı bant genişliğine sahip. Ben Lenovo IP330 kullanıyorum. Lenovo'nun 3500U olanı alsaydın. Vallaha ben benim PC ile temel oyunları oynuyorum. 2500U olan versiyonu var hiçte harici ekran kartla oynarken performans kaybıda yok.

Acer F/P temel ürünleri almamanızı tavsiye ederim. Ben de Acer temel bilgisayarın da sorun yaşamıştım. THH ile iade ettim bilgisayarı. Ürünü netten aldıysanız uğraşmadan 14 gün hakkın varsa iade et.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı