Acer Aspire SSD bağlantı kablosu

sinay22

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, notebookum için yeni bir SSD aldım Acer Aspire 3'A315-42G kullanıyorum ama içerisinde bağlantıyı yapmam için gerekli SATA kablosu mevcut değil. Geniş kapsamlı araştırmalarım sonucunda bu model için uygun kabloyu Türkiye'de hiçbir yerde bulamıyorum. Alternatif bir çözüm mümkün müdür? SSD'yi harici olarak USB 3.0'dan kullansam çok performans kaybı yaşar mıyım? Genel olarak içerisine oyun yükleyip oradan oynamak istiyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki videonun 15. saniyesinden bir görüntü. Kırmızı-Sarı şerit içine aldığım kısımda HDD var. Bunu çıkarıp SATA SSD takabilirsiniz. Cihazınız farklı ise kasa içi görüntüsü paylaşın lütfen

Ekran Görüntüsü (2391).png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarınızda zaten tek hdd veya ssd için yer var. Laptop içine ssd takıp, usb 3.0 kutu ile hdd yi kullanmak daha doğru olur. Bazı usb 3.0 cihazlar ciddi derecede wifi paraziti yapabiliyor. Bu da oyunlarda ping ve internet yavaşlığı olarak görülebilir. SSD boyutun yeterliyse hddyi hiç kullanma bence.

Aşağıdaki videonun 15. saniyesinden bir görüntü. Kırmızı-Sarı şerit içine aldığım kısımda HDD var. Bunu çıkarıp SATA SSD takabilirsiniz. Cihazınız farklı ise kasa içi görüntüsü paylaşın lütfen

Eki Görüntüle 498261
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cİhazım aynı lakin o belirttiğiniz kısım tamamiyle boş ne hdd yuvası nede sata kablosu var.
Bilgisayarınızda zaten tek hdd veya ssd için yer var. Laptop içine ssd takıp, usb 3.0 kutu ile hdd yi kullanmak daha doğru olur. Bazı usb 3.0 cihazlar ciddi derecede wifi paraziti yapabiliyor. Bu da oyunlarda ping ve internet yavaşlığı olarak görülebilir. SSD boyutun yeterliyse hddyi hiç kullanma bence.
Evet tek yer var şuan m2 ssd kullanıyorum ve sata portu boş oraya sata ssd takmak istiyorum.Çok kararsız kaldım usb olarak kullanmak konusunda
Anakartta M2 slotu görüyorum. Eğer SSD'nin paketini açmadıysanız iade edin. M2 SSD alın. Sağ alt taraftan M2 bağlantısı yapabilirsiniz.
Şu an zaten m2 ssd mevcut ekstra olarak sata üzerinden de ssd kullanmak istiyorum,240gb şuanki depolama alanım yetmiyor

Son düzenleme:
Şu tip bir ürün arıyorsunuz anladığım kadarıyla. Port tipi nedir, anakarta uyar mı gibi soruların cevabını bilmiyorum. Bir ucu SATA ama diğerinin birkaç farklı hali mevcut. Acer'ı arayıp parçayı satın almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Düzgün şekilde bulmanız çok kolay değil gibi.

HDD olmasa bile oraya kablo ve çerçevesini koymaları gerekirdi yada bazı markalar kutunun içine koyuyor bu kabloyu. Acer'ı severim marka olarak ama Acer'a yakıştıramadım.

Şu tip bir ürün arıyorsunuz anladığım kadarıyla. Port tipi nedir, anakarta uyar mı gibi soruların cevabını bilmiyorum. Bir ucu SATA ama diğerinin birkaç farklı hali mevcut. Acer'ı arayıp parçayı satın almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Düzgün şekilde bulmanız çok kolay değil gibi.

Evet o tarz bir şeye ihtiyacım var ama hangisi,nasıl olması gerektiğini falan hiç bilmiyorum.Acer da bu konuda yardımcı olmuyor temin edemediklerini söylediler.
HDD olmasa bile oraya kablo ve çerçevesini koymaları gerekirdi yada bazı markalar kutunun içine koyuyor bu kabloyu. Acer'ı severim marka olarak ama Acer'a yakıştıramadım.
Evet ben de severim lakin bu olaydan sonra fikrim değişmeye başladı.Yurtdışında satılan aynı modellerde kasanın içerisinde hdd çerçevesi ve kablosu hazır bi şekilde çıkıyor ama tr de durum böyleymiş malesef.

Evet ben de severim lakin bu olaydan sonra fikrim değişmeye başladı.Yurtdışında satılan aynı modellerde kasanın içerisinde hdd çerçevesi ve kablosu hazır bi şekilde çıkıyor ama tr de durum böyleymiş malesef.
O zaman sıkıntı yine bizimkilerde en ucuzunu alma ve satma yarışına girip çöp işlemcili laptop vs. getirirlerken buradan da kısmışlar demek ki.

Geri
Yukarı