Acer Aspire v3-772g sistem donma sorunu

omrbrksnmz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Acer Aspire v3-772g model bilgisayarım var ve özellikleri ortalamanın üzerinde olduğunu düşünüyorum. Genel olarak söylemek gerekirse 32 GB RAM, 2 GB nVidia GTX850M, 1.5 TB HDD, i7 işlemci. Detaylarını resimlerde paylaştım. Ama arkadaşlar bu özelliklere rağmen bilgisayardan aldığım fayda şu an için maalesef ki sıfır. İlk aldığımda Windows 8 idi sonra kendiliğinden güncelleme ile 8.1 oldu. Daha sonra yine W10'a yükseltmek için güncelleme geldi ve güncellemeyi yaptım. Herhangi bir kurulum filan yapıp kendim yapmadım güncelleştirmeyi. PC'den uyarı geldi W10'a güncellemek ister misiniz ? Hazır dedi bende tamam dedim ve otomatik bir güncelleme oldu. Tahminime göre ne olduysa bundan sonra oldu. Daha önce PC ile ilgili bir sorunum yokken şu anda oyunlarda Age of Empires 3 bile dahil olmak üzere donma sorunu yaşıyorum. Hatta normal internet sayfalarında gezinirken bile donma oluyor. Bunun yanında PC açıldığında epey bir süre beklemem gerekiyor ki kendine gelsin. Ve birde fan öyle bir çalışıyor ki üst komşu şikayete gelecek neredeyse. Ve HDD'nin sadece 1,1 TB boş daha. Bunlar sorunlar, gelelim çözüm için yaptıklarıma ;

Forumlardan çözüm ararken şunları yaptım;
Windows update'den güncellemeleri kontrol ettim güncellemeler tam gözükmesine rağmen ;
Ekran kartının son sürümünü baştan kurdum.
İntel'in işlemci için son sürümünü kurdum.
Chipset'in son sürümünü kurdum.
BIOS'un güncel sürümünü kontrol ettim ve zaten son sürüm olduğu için ona karışmadım.
Acer'in sitesinden ürün için önerdikleri tüm güncellemeleri baştan kurdum.
Birde Furmark diye bir program yükleyip PC testi vardı onu yapacaktım ki bu testi yaparken fan öyle bir çalışıyordu ki PC birden dron'a dönüşüp uçmaya başladı en sonunda da garibim dayanamayıp kapandı. Ve bende sadece bakakaldım.

Sizlerden yardım rica ediyorum arkadaşlar. Yoksa PC'yi dron olarak kullanacam artık.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    16,9 KB · Görüntüleme: 126
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 238
  • Adsız4.jpg
    Adsız4.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 114
  • Adsız5.jpg
    Adsız5.jpg
    34,4 KB · Görüntüleme: 196
  • Adsız3.jpg
    Adsız3.jpg
    31,8 KB · Görüntüleme: 129
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'a yükselttikten sonra, eğer yükseltme sonucu W10 lisansını elde ettiyseniz, sıfırdan W10 kurulumu yaparak sorunu çözme ihtimaliniz var. Kurulu sistemde yükseltme yaparak W10'a geçişlerde sorun yaşanabiliyor, çoğusu da temiz bir W10 kurulumu yapıldıktan sonra çözülüyor.

Windows 10'a yükselttikten sonra, eğer yükseltme sonucu W10 lisansını elde ettiyseniz, sıfırdan W10 kurulumu yaparak sorunu çözme ihtimaliniz var. Kurulu sistemde yükseltme yaparak W10'a geçişlerde sorun yaşanabiliyor, çoğusu da temiz bir W10 kurulumu yapıldıktan sonra çözülüyor.

peki tekrardan kurulumu nasıl yapabilirim lisansım var. Recoiver ile mi yapmam lazım kurulumu ?

PC birden dron'a dönüşüp uçmaya başladı en sonunda da garibim dayanamayıp kapandı.
Hocam acilen Redbull içmeyi bırakmanız gerek. :D

Şaka felanda hocam bende Acer-Aspire-E571 var. GT820M takılı ve hiç donma olmuyor sadece Ram 4GB olduğu için bazen kitleme yapıyor.

peki tekrardan kurulumu nasıl yapabilirim lisansım var. Recoiver ile mi yapmam lazım kurulumu ?
Temiz bir format atın bence harici bir Diske W 10 kurun ve boot edin.

Bunu yükleyin ve healt kısmından bir resim paylaşın.
http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_560_trial.exe
Sonrada temiz kurulum yapın.

Söyleyin doktor bey yaşayacak mı ? :hasta::hasta:

Hocam acilen Redbull içmeyi bırakmanız gerek. :D

Bu başka maddeler de kullanıyor kafa sürekli high :)

Temiz kurulumu harici diske kurmadan kendi içerisinden formatlasam verimli olmaz mı? Çünkü şuan çindeyim ben ve internetim çok kötü kurulum yapmam çok üzün sürer

Dosya Ekleri

• 23-_ubat-2017_12-51.jpg
    23-_ubat-2017_12-51.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 100
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı