Çözüldü Acer laptop i5 1135G7 işlemci çok düşük frekansta çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ornstein

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, i5 1135G7 işlemcili Acer Aspire 3 A315-58G isimli laptopa sahibim. İşlemci boştayken 2-3 GHz arası çalışırken oyuna girdiğimde bir anda 800-900 MHz'e kadar düşmeye başlıyor ve normalde almam gerekenden çok daha düşük FPS alıyorum. Sebebi belki windowstur diyerek Linux kurdum fakat burada da sonuç aynı. 2 gündür uğraşıyorum forumdaki birçok konuyu okudum denilenleri yaptım fakat işe yaramadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, i5 1135G7 işlemcili Acer Aspire 3 A315-58G isimli laptopa sahibim. İşlemci boştayken 2-3 GHz arası çalışırken oyuna girdiğimde bir anda 800-900 MHz'e kadar düşmeye başlıyor ve normalde almam gerekenden çok daha düşük FPS alıyorum. Sebebi belki windowstur diyerek Linux kurdum fakat burada da sonuç aynı. 2 gündür uğraşıyorum forumdaki birçok konuyu okudum denilenleri yaptım fakat işe yaramadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Denetim Masası'ndan işlemci en düşük ve yüksek frekansı 100 yaptınız mı?

GPU sıcaklığı 85°C. Fana bir bakabilir misiniz?

Benim dizüstü bilgisayarımda 95 derece oluyordu en az 2.53GHz gördüm

Windows'tayken yapmıştım işe yaramamamıştı. Şu an linuxtayım burada da ayarlardan yüksek performansa aldım ama yine sonuç aynı.

Güncel

Acer'ın BIOS güncelleme desteği hala varsa güncelleme yapınız madem sürücüler ve işletim sisteminden olmadı bir de böyle deneyin.

Sizin BIOS ayarının fotosunu atmanız gerek.

Bir de BIOS versiyonu.
IMG_20220629_202819_1.jpg
IMG_20220629_202827_1.jpg
IMG_20220629_203038.jpg

Acer'ın BIOS güncelleme desteği hala varsa güncelleme yapınız madem sürücüler ve işletim sisteminden olmadı bir de böyle deneyin.
1.28 sürümü çıkmış. Güncelleyip deneyeceğim umarım düzelir.

Güncelledim ama değişen bir şey olmadı.

@erengore hocam siz bu konularda bilgili gibisiniz rica etsem bakabilir misiniz belki yardımınız dokunur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı