Acer Nitro 16 AN16-41 çok ısınıyor

Eğer oyun yüksek sistem gerektirseydi ve ayarları yüksek ayarlarda oynasaydım o zaman endişelenmezdim fakat Raft çok sistem isteyen bir oyun değil.
Eski düşük sistemli bilgisayarımla Raft'ı çok rahat ısınmadan oynuyordum. Sorun En düşük ayarlarda dengeli modda iken böyle Kaliteli bir cihazın 80 dereceyi görmesi ayrıca @heaxbey hocamın cihazı nitro 5 o dying light'ı yüksek ayarlarda oynarken 80 dereceyi görüyor. Bu durumlarıda düşündüğümde benim değerlerim bana anormal geldi.

@Blackbeard Cpu sıcaklığı MSI afterburnerda yok ama nitrosensede olduğu için oradan fotoğraf ekledim incelediniz mi?
Dengeli mod hariç diğer modları denedin mi? Birde oyunda sıkıntı olabilir başka oyunlarda sonuç nedir?

Laptopu mutlaka altını kitapla veya bir kutuyla yerden yükselterek ve fanlar boşlukta kalacak şekilde olsun Single Player oynuyorsanız işlemci turbosunu da kapatabilirsiniz oyun içinde de V-Sync açın sabit FPS de oynayın bayağı fark edecektir.

Kitapla yükseltirken alttaki ızgarayı kapatmayın ki fanlar düzgün çalışabilsin.

Dengeli mod hariç diğer modları denedin mi? Birde oyunda sıkıntı olabilir başka oyunlarda sonuç nedir?
Performans moduna alırsam bilgisayar coşuyor ve 90-95 derece arası oluyor. Ayrıca Rafet Steamin bilindik bir oyunu sorun olacağını zannetmiyorum. Çünkü eski düşük sistemli bilgisayarımla çok rahat ısınmadan oynuyordum.

Kitapla yükseltirken alttaki ızgarayı kapatmayın ki fanlar düzgün çalışabilsin.
Izgaranın %50-%60 gibi bir kısmı boşlukta. Daha fazla arayı açarsam bilgisayar dengede duramayabilir.

Performans moduna alırsam bilgisayar coşuyor ve 90-95 derece arası oluyor. Ayrıca Rafet Steamin bilindik bir oyunu sorun olacağını zannetmiyorum. Çünkü eski düşük sistemli bilgisayarımla çok rahat ısınmadan oynuyordum.

Izgaranın %50-%60 gibi bir kısmı boşlukta. Daha fazla arayı açarsam bilgisayar dengede duramayabilir.
@ttez Aynı cihazı kullanıyoruz.
Sizin Oyun oynarken ki sıcaklıklarınız nedir?

Ayarları aynı oyunda düşük veya yüksek yapmanız FPS'yi sabitlemediğiniz sürece doğru dürüst sıcaklıklara yansımaz. FPS sabitlerseniz o zaman düşük ayarda 60 FPS ile yüksek ayarda 60 FPS arasında sıcaklık farklı olur.

Geri
Yukarı