Acer Nitro 5 AN515 54 ekran kartı kullanımı

Cillian

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Acer Nitro 5 AN515 54 cihaza sahibim. Özellikleri i5 9300H GTX1650 16 GB RAM.
Ekran kartı kullanımında problem var. Özellikle PUBG ve GTA 5 gibi oyunlarda ekran kartı kullanımı çok dengesiz. Aynı özelliklerde olan farklı cihazlara baktığımda benden daha fazla FPS aldıklarını gördüm. İki kere garantiye gönderdim donanım sorunu bulunmadı. Heryere baktım çözüm bulamadım. Lütfen bana yardımcı olur musunuz?

Şimdi bir sorum olacak işlemcinin sağlıklı çalıştığına nereden bakabiliriz? Hdd tune gibi işlemci içinde bir program var mı? birde üst üste format zarar verir mi ?
Acer nitro 5 an515-54

Şimdi bir sorum olacak işlemcinin sağlıklı çalıştığına nereden bakabiliriz? HDD Tune gibi işlemci içinde bir program var mı? Bir de üst üste format zarar verir mi?
Acer Nitro 5 AN515-54

İşlemci sağlığı stress testindeyken öğrenilebilir
Throttle yapıp yapmadığı öğrenmek için işlemciyi herhangi bir program ile stress testi başlatıp HWinfo programıyla frekans ve sıcaklık değerlerini kontrol etmelisiniz.
Format işlemciye zarar vermez fakat depolama birimlerinize az da olsa zarar verebilir.

Aynen GTX 1050 var bende biliyorum GTX 1650min daha iyi olduğunu ama Acer olunca biraz şüphelendim önyargı var biraz.

iOS light bleed sorunu ne oluyor tam olarak.

Bir de 5200'e nereden aldiniz.

Acer uluslararası piyasalarda saygı değer bir marka bende Acer Nitro 5 515-54 kasasını kullanıyorum. Bir Türk markası potansiyelinde diğer markalara göre görece uygun fiyatlı ve aynı kalitede. Ön yargınız olmasın. Araştırdığınızda her yıl bir sürü ödül aldığını göreceksiniz.

Acer uluslararası piyasalarda saygı değer bir marka bende Acer Nitro 5 515-54 kasasını kullanıyorum. Bir Türk markası potansiyelinde diğer markalara göre görece uygun fiyatlı ve aynı kalitede. Ön yargınız olmasın. Araştırdığınızda her yıl bir sürü ödül aldığını göreceksiniz.
Sizin ekranda da ips glow durumu var mı ? Özellikle kameranın sağında ve solunda

Bu intel işlemcilerde full load'da ideal sıcaklık nedir? Bende de Acer'ın i7 9750H modeli var. Mesela M&B2 Bannerlord oynarken 90'ları hatta eğer nitrosense'den fanı maksimuma almazsam 93-94'leri ulaştığını gördüm. Sanırım oyunda optimizasyon problemleri falan var onun da etkisi tabi. Ayrıca böyle mi olması gerekiyor zaten bilmiyorum ama Throttlestop ile undervolt yapınca sıcaklık düşüyo iyi güzelde işlemci hızı 3.3'ü geçmiyo bu seferde

İşlemci sağlığı stress testindeyken öğrenilebilir
Throttle yapıp yapmadığı öğrenmek için işlemciyi herhangi bir program ile stress testi başlatıp HWinfo programıyla frekans ve sıcaklık değerlerini kontrol etmelisiniz.
Format işlemciye zarar vermez fakat depolama birimlerinize az da olsa zarar verebilir.
Undervolt işlemini yaptım sıcaklıklarda bi değişiklik yoktu ama ghz hızı düşmüyordu, sabah bilgisayarı açtığımda tekrardan xtu programını açtım hiçbir şey yapmadım power limit throttling yes diyor ve ghz hızım düşüyor bunu nasıl düzelticem ?

İnt

Bu Intel işlemcilerde Full Load'da ideal sıcaklık nedir? Bende de Acer'ın i7 9750H modeli var. Mesela M&B2 Bannerlord oynarken 90'ları hatta eğer Nitrosense'den fanı maksimuma almazsam 93-94'leri ulaştığını gördüm. Sanırım oyunda optimizasyon problemleri falan var onun da etkisi tabii. Ayrıca böyle mi olması gerekiyor zaten bilmiyorum ama ThrottleStop ile undervolt yapınca sıcaklık düşüyor iyi güzelde işlemci hızı 3.3'ü geçmiyor bu seferde

Intel'de bunlar normal değerler PC kapanmıyorsa problem yok fan sesinden rahatsız sanız
XTU programıyla undervolt ile biraz serinletebilirsiniz.
Bunun dışında laptopun arkasını bir kitap yardımıyla yükseltmek hava akışını sağlıyor
ThrottleStop programını tavsiye etmiyorum
Bunun dışında laptobunuzda hangi güç modları var benim Excalibur cihazımda Gaming modunda işlemci 83 C derecelerde seyrediyor.
Undervolt işlemini yaptım sıcaklıklarda bi değişiklik yoktu ama ghz hızı düşmüyordu, sabah bilgisayarı açtığımda tekrardan xtu programını açtım hiçbir şey yapmadım power limit throttling yes diyor ve ghz hızım düşüyor bunu nasıl düzelticem ?
Cihazı High performance moduna aldığınızda bu yazı hala yes olarak mı gözüküyor.

Dün undervolt işlemi yaptım dengeli de kullanıyordum Power limit throttling yes değildi sabit 4 GHz hızında çalışıyordu. Bugün bilgisayarı açtım GHz hızı düşüyordu oyunlarda. Az önce yüksek performans moduna aldım yine aynı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    103,3 KB · Görüntüleme: 42
İnt

Intel'de bunlar normal değerler PC kapanmıyorsa problem yok fan sesinden rahatsız sanız
XTU programıyla undervolt ile biraz serinletebilirsiniz.
Bunun dışında laptopun arkasını bir kitap yardımıyla yükseltmek hava akışını sağlıyor
ThrottleStop programını tavsiye etmiyorum
Bunun dışında laptobunuzda hangi güç modları var benim Excalibur cihazımda Gaming modunda işlemci 83 C derecelerde seyrediyor.

Cihazı High performance moduna aldığınızda bu yazı hala yes olarak mı gözüküyor.
Spesifik olarak gaming modu yok herhalde varsa da bilmiyorum. Ben high performans'da kullanıyorum. Normal kullanımda ve düşük kalibre oyunlarda zaten sıkıntı yok. CS, LOL , ETS2 gibi oyunlarda 80 civarı oluyor. PC'de herhangi bir kapanma falan olmuyor. Nitrosense'de bannerlord'dayken 93-94'ü görünce sadece endişelendirdi. Yeni aldım sayılır bende pc'yi o yüzden durduk yere işlemciyi yakmayalım :)

Dün undervolt işlemi yaptım dengeli de kullanıyordum Power limit throttling yes değildi sabit 4 GHz hızında çalışıyordu. Bugün bilgisayarı açtım GHz hızı düşüyordu oyunlarda. Az önce yüksek performans moduna aldım yine aynı.
Sabah cpu testi için throttlestop indirdim orda falan yanlış bi yeremi bastım acaba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı