Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-55 performans düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci

Bu laptopu bugün aldım. İlk olarak sürücüleri vs kurdum. Birkaç oyunu denemek istedim ve FIFA 19'u kurdum. 1080P Ultra ve 4X MSAA ile 120-130 FPS alıyorum. Baktığım çoğu testte 200-250 FPS alınıyor. Benim istediğim 144 FPS sabit oynamak. Sorun sizce nedir?
"Hahaha" emojisi atan arkadaşlar komik olan nedir ? Bu tür anlamsız emoji atanlara ceza verilmeli.

Siz hangi oyunda ne değerler alıyorsunuz ? CS GO olsun FIFA benzeri oyunlarda. Sıcaklıklar ne durumda ?

FIFA gibi oyunlarda 30FPS yeterli akıcılık için. 144FPS takıntınız neden anlamadım?

144 Hz ekranı var o laptopun. Verdiği paranın hakkını köküne kadar almak istiyor. Bence haklı da:). Hocam neden öyle oluyor bilmiyorum ancak çok dakötü bir değer değil aldığınız.

Fifa gibi oyunlarda 30fps yeterli akıcılık için. 144fps takıntınız neden anlamadım?
Takıntı değil. İzlediğim ve baktığım testlere göre performansın neredeyse yarı yarıya olması kafamı karıştırdı. Ayrıca bu ayarlarda GTX 1650 Ti 144 FPS veremiyor diye bu laptopu tercih ettim. CS GO en düşük ayarlarda maksimum 140-150 FPS alıyorum. Sizce 1660 Ti ve 10. nesil i7 ile normal mi ?
Takıntı değil. İzlediğim ve baktığım testlere göre performansın neredeyse yarı yarıya olması kafamı karıştırdı. Ayrıca bu ayarlarda GTX 1650 Ti 144 FPS veremiyor diye bu laptopu tercih ettim. CS GO en düşük ayarlarda maksimum 140-150 FPS alıyorum. Sizce 1660 Ti ve 10. nesil i7 ile normal mi ?
Ayrıca bazı oyunlarda bu siteyi ve kalan oyunlarda da Technopat'ın inceleme videosunu baz alıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca bazı oyunlarda bu siteyi ve kalan oyunlarda da Technopat'ın inceleme videosunu baz alıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Ali Güngör hocam siz hangi şartlar altında yaptınız testleri.

Birkaç test daha yaptım sanırım işlemci frekansı ile ilgili bir sorun var. Dalgalanmalar biraz fazla gibi geldi 3.6 ike 4.1 GHz arası. Sıcaklıklar 90 derecelerde. Bunun yanında neye bağlı bilmiyorum ama GPU az kullanılıyor.
Arkadaşlar sürücüleri kaldırdım ve kurdum, performans ayarlarını ve harici ekran kartını her zaman seçtim ancak hala düşük performans alıyorum. Bu kadar para verdim ama daha ilk günden moralim bozuldu. Sizce ne yapmalıyım ? Bir de test için bir şeyler yükleyip siliyorum SSD'ye zararı olur mu ? Yaklaşık 250 GB falan kullanmışımdır.

SSD'de sorun olmaz diye düşünüyorum. Son çözüm olarak servise gönderebilirsiniz. Çükü anladığım kadarıyla elinizden geleni yapmışsınız.

SSD'de sorun olmaz diye düşünüyorum. Son çözüm olarak servise gönderebilirsiniz. Çükü anladığım kadarıyla elinizden geleni yapmışsınız.
Evet o şekilde. Ama son bir kez temiz kurulum yapsam mı emin olamadım ? Sorun ne olabilir ki ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı