Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-55 performans düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci

Bu laptopu bugün aldım. İlk olarak sürücüleri vs kurdum. Birkaç oyunu denemek istedim ve FIFA 19'u kurdum. 1080P Ultra ve 4X MSAA ile 120-130 FPS alıyorum. Baktığım çoğu testte 200-250 FPS alınıyor. Benim istediğim 144 FPS sabit oynamak. Sorun sizce nedir?
"Hahaha" emojisi atan arkadaşlar komik olan nedir ? Bu tür anlamsız emoji atanlara ceza verilmeli.

Siz hangi oyunda ne değerler alıyorsunuz ? CS GO olsun FIFA benzeri oyunlarda. Sıcaklıklar ne durumda ?

Evet o şekilde. Ama son bir kez temiz kurulum yapsam mı emin olamadım? Sorun ne olabilir ki?

Servise gönderseniz 2şer günde gidip gelse 1 hafta serviste kalsa en aaşağı 10 gününüzü alır. Son bir kez deneyin bakalım. Ancak göndermeden önce bilgilerinizi yedekleyin ve kutularken videoya çekin. Sorun olursa müşteriden kaynaklı demesinler.

Acer Türkiye subesini arayin yardim isteyin olmadi kargolayin. Baktiniz olumlu sonuc alamiyosunuz Avrupa ve Asya Acer headquarterlarina mail atin İngilizce tabii yardim ederler onlar en kotu kargolamani isterler veya TR Acer'in kulagini biraz cekerler.
Benim son kez yapabileceğim bir şey var mı ? Sorunun kesinliğini kanıtlasak yeterli aslında. Ama belki de basit bir yazılımsal sorun vardır. Oyun veya program ile test etsem. Yeniden format vs gibi.

Arayin size yardim etmek zorundalar acikcasi benim size onerecegim tum seyleri arkadaslar onermis zaten size tek onericegim şey Max performansa almadan Turbo moda sokmadan CPU'yu ne degerler aliyorsunuz merak ettim. Arayin soyle soyle sorunum var deyin yazilimsalsa sizi yonlendirirlerde. Yabanci forumlara bakin sizinle ayni sorunlari yasayan olmusmu nasil cozum bulmus.

Cevaplar için sağ olun arkadaşlar. Acer ile görüştüm mağaza ile iletişime geçeceğim. Ama son kez format ve temiz kurulum yapacağım Windows 10 için 2004 sürümü öneriyor musunuz ?
Hocam farkında olmadan başka laptoba mı baktınız ? Gerçi 1660ti bu performans beklenmez belki de adamlar 1-2 ayarı kısıp oynamıştır.
Technopat videosundaki ile birebir aynı. Sadece videoda RAM 32 GB ve depolama 1 TB. Bunlar etken bile olsa bu kadar devasa bir fark olması mümkün değil.

Bu laptopu bugün aldım. İlk olarak sürücüleri vs kurdum. Birkaç oyunu denemek istedim ve FIFA 19'u kurdum. 1080P Ultra ve 4X MSAA ile 120-130 FPS alıyorum. Baktığım çoğu testte 200-250 FPS alınıyor. Benim istediğim 144 FPS sabit oynamak. Sorun sizce nedir?
"Hahaha" emojisi atan arkadaşlar komik olan nedir? Bu tür anlamsız emoji atanlara ceza verilmeli.

RAM'in Single Channel çünkü.

Ram in single channel çünkü.
RAM'in single olması yarı yarıya mı fark ettirir ? Bazı oyunlarda evet ama bence CS GO için normal değil. Aynı zamanda FIFA için tamam ultra ayarlarda oynamayayım ama 144 FPS hiçbir ayarda alamıyorum. i7 ve 1660 Ti almanın hiçbir anlamı yok o zaman.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı