Acer Nitro 5 AN515-55'de sıvı metal termal macun kullanmak sıcaklıkları düşürür mü?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
i7 10750H kullanıyorum. Termal Grizzly Kryonaut ile. Pump-out effect yüzünden sıcaklıklar 1-2 haftada eski değerlere dönüyor. Son çare sıvı metal kaldı. Gerçekten net bir düşüş elde edebilir miyim? Kullananlar varsa deneyimlerini çok merak ediyorum. Laptop modeli: AN515-55.

i7 10750H kullanıyorum. Thermal Grizzly Kryonaut ile. Pump-out effect yüzünden sıcaklıklar 1-2 haftada eski değerlere dönüyor. Son çare sıvı metal kaldı. Gerçekten net bir düşüş elde edebilir miyim? Kullananlar varsa deneyimlerini çok merak ediyorum. Laptop modeli: AN515-55.

Sıcaklıklar kaç derece?
Ben Lenovo Ideapad bilgisayarımda kullanıyorum. Thermal Grizzly Kryonaut ile yük altında 85-90'a sabitledim.

Sıcaklıklar kaç derece?
Ben Lenovo Ideapad bilgisayarımda kullanıyorum. Thermal Grizzly Kryonaut ile yük altında 85-90'a sabitledim.
90-95 derece ancak Throttlestop ile sıcaklık limiti var. Limiti kaldırırsam yani orijinal ayarlarda 96-97 anlık görebiliyor ve bu anlarda işlemci korumaya girip güç kesiyor sonuç olarak da FPS drop vs. yaşanıyor. Limit ayarlı sorunum yok. Sadece daha serin çalışsın istiyorum ve frekanslar daha dengeli olsun.

90-95 derece ancak ThrottleStop ile sıcaklık limiti var. Limiti kaldırırsam yani orijinal ayarlarda 96-97 anlık görebiliyor ve bu anlarda işlemci korumaya girip güç kesiyor sonuç olarak da FPS düşmesi vs. yaşanıyor. Limit ayarlı sorunum yok. Sadece daha serin çalışsın istiyorum ve frekanslar daha dengeli olsun.

Dizüstü için yararından çok zararı olabilecek bir şey. Sürdükten bir süre sonra yenileme ihtiyacı hissettiğin zaman çıkarmak normal macun kadar kolay olmuyor.

Taşırmamaya dikkat edersen mümkün.
Yani videolardaki 20 dereceler hayal değil mi ? Her laptopta aynı oranda düşüş olmaz elbette ama bana net olarak 5-10 derece bile yeterli.
Dizüstü için yararından çok zararı olabilecek bir şey. Sürdükten bir süre sonra yenileme ihtiyacı hissettiğin zaman çıkarmak normal macun kadar kolay olmuyor.
Sıcaklıklar gerçketen istediğim gibi olursa o zahmete ve riske katlanacağım artık.

hocam kapağı açınca garanti bozuluyor diye biliyorum ama doğru mudur, bir de ısınma sorunu ne alemde? hiç ısınmadım bu pc'ye almayı düşünüyorum ama
Evet bozuluyor diyor müşteri hizmetleri. Isınma aşırı değil ama 90-95 dereceleri rahat görüyor. Birkaç ayarla 90 derece civarında kullanıyorum.

Ayardan kastınız nedir? Acer'in kasa üreticisi Clevo olduğu için güvenemiyorum Monster'la aynı şeyin laciverti bir nevi.
Limiti kaldırırsam yani orijinal ayarlarda 96-97 anlık görebiliyor ve bu anlarda işlemci korumaya girip güç kesiyor sonuç olarak da FPS drop vs. yaşanıyor.
Şu konu yüzünden 20.3.2’mi iade ettim ben.

Throttlestop ile sıcaklık lmiti koyuyorum. Bu şekilde anlık 97-98 olmuyor ve ani FPS düşüşleri vs. yaşamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı